Belgie vydala zatykač na dalšího teroristu z Paříže! Jel v autě se Salahem

Autor: ČTK - 
24. listopadu 2015
19:48

Belgická justice dnes v rámci vyšetřování atentátů v Paříži vydala mezinárodní zatykač na 30letého Mohameda Abriniho, který podle vyšetřovatelů řídil 11. listopadu auto, které dva dny poté bylo použito k pařížským útokům. Jel přitom s podezřelým a již hledaným Salahem Abdeslamem. Sdělila to belgická prokuratura.

Mohameda Abriniho zaznamenala bezpečnostní kamera, jak 11. listopadu krátce před 19:00 SEČ sedí v autě Clio s Abdeslamem u čerpací stanice v obci Ressons na severu Francie. Podle policejní výzvy jde o "nebezpečného a pravděpodobně ozbrojeného" muže. Policie také vyzývá občany, aby se ho nesnažili zadržet, ale pouze informovali policii. Aktivně po něm již pátrají belgické a francouzské policejní složky.

Belgická justice také oznámila, že jednoho ze zatčených mužů dnes obvinila z "teroristických vražd". Jedná se o pátou osobu, na kterou byla v Belgii uvalena vyšetřovací vazba od zahájení policejních operací v zemi po pařížských atentátech z 13. listopadu. Totožnost obviněného prokuratura neupřesnila.

V Bruselu nadále platí nejvyšší stupeň pohotovosti, který byl v sobotu vyhlášen kvůli bezprostřední hrozbě teroristického útoku. V metropoli se dnes posilují policejní oddíly s cílem zajistit bezpečnost v metru a školách, které mají ve středu tento týden poprvé otevřít.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

cid2000 ( 27. listopadu 2015 12:53 )

Bohužel, o našem osudu republiky po 97 letech od jejího vzniku rozhodují,rozhodnou Turci a teroristická mafiánská ropná rodinka ERDOGAN ISIS OIL COMPANY, které celé roky čile beztrestně obchoduje s vykupovanou ropou od ISIS !!! Hlavně mladý prezidentuv syn Bilal Erdogan je majitel tisícovky cisteren a několika tankerů,které mají v Turecku speciální mola na vykládku a nakládku této ropy od teroristů z ISIS.Ano, stejná ISIS co vraždila v Paříži! Erdogan jim dodává oplátkou zbraně a munici atd!Smutné. Naše zem nemůže ovlivnit chování sulejmánských turků, ale poneseme stejné následky jako oni za jejich podlé zrádné chování!Jsou členy NATO jako naše zem.Naše republika,naši politici podporují chování a podnikání Erdogana mladšího celé roky! Je otřesné ,že od zakladatele otce zakladatele naší republiky T.G.Masaryka(1918) převzal osud naší země Bilal Erdogan mladší !! Naše vláda ČR, náš premiér Sobotka, mlčí a mlčí, proč proboha? Nejhorší je, když o Vás bez vás, rozhodne náboženský muslimský fanatik a terorista. Rozhodne o Vás, o vaší rodině, o vašich dětech a nebudete mít tu šanci to ovlivnit a zvrátit žádným způsobem.Naši zrádni politici jako Sobotka,Zaorálek,Dinsbier,Stropnický,kníže,Kalousek,Štětina,STOP09 nás vedou do studené tmy a uranového prachu!!!Ani jeden,ani jeden z nich nemůže v operacích NATO vůbec,ale vůbec nic ovlivnit!Ale,zodpovídáme a jsme spoluzodpovědni za všechny akce NATO!Přátelé čtenáři, prosím Vás, nechme v případě mobilizace v první řadě nastoupit do transportů,vagónů na Střední východ právě tyto politiky co nám způsobí toto utrpení!!Nenechme je utéct mimo území republiky!!Děkuji všem!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud