American Airlines pozastavily kvůli útokům lety do Paříže

American Airlines kvůli pátečním útokům zrušily lety do Paříže.
Autor: ČTK - 
14. 11. 2015
08:24

Americká společnost American Airlines po pátečních teroristických útocích v Paříži přerušila lety do francouzské metropole. Ve Francii je vyhlášen výjimečný stav, který úřadům umožňuje uzavřít veřejná místa a zavést zákaz vycházení nebo omezit dopravu a pohyb osob.

„Mezinárodní letiště Roissy-Charles de Gaulle je otevřeno, ale my přesto přerušujeme všechny večerní lety a čekáme na další informace,“ sdělil mluvčí American Airlines.

Při atentátech spáchaných na šesti různých místech přišlo o život nejméně 120 lidí. Z asi 200 zraněných je 80 ve vážném stavu. Zabito bylo také osm z útočníků, z nichž sedm odpálilo nálože, které měli na těle.

 

Prezident François Hollande vyhlásil mimořádný stav a zpřísnění kontrol na hranicích. Francie hraniční kontroly obnovila už od pátku na měsíc kvůli nadcházející světové klimatické konferenci, která se koná od 30. listopadu do 11. prosince v Paříži.

Ministr zahraničí Laurent Fabius řekl, že letiště zůstanou otevřená, a v provozu je i železnice. Na sociální síti Twitter se ale objevila informace, že pařížské letiště Orly je uzavřené. Uzavřeno je několik linek metra, dnes zůstanou zavřené rovněž veškeré školy, univerzity a muzea v Paříži.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

lipno ( 14. listopadu 2015 10:44 )

Proč nedovezli Obamu a v Paříži ho nevystrčili z letadla

Zobrazit celou diskusi
Další videa