Žena začala předčasně rodit na záchodě. Díky všímavým lékařům dítě přežilo

Ilustrační snímek  (Autor: Shutterstock)
Autor: lm - 
17. října 2015
20:09

Nechybělo mnoho a mohlo dojít k obrovské tragédii. Těhotná žena začala předčasně rodit na toaletách polikliniky ve slovenském městě Humenné. Její křik zalarmoval sestřičky i gynekoložku, díky kterým děťátko přežilo.

Žena ve věku 39 let měla na poliklinice absolvovat rutinní gynekologické vyšetření. Nastávající rodičce se ale udělalo nevolno a odešla na toaletu, kde k jejímu velkému překvapení začala rodit. "Dostala jsem bolesti a zvládla jsem dojít jen na WC. Tak se stalo, že ten porod proběhl na WC," vysvětlila slovenské televizi JOJ matka miminka.

Křik rodičky naštěstí zalarmoval zdravotnický personál, který přispěchal rodičce na pomoc. "Pacientka rodila, tlačila a děťátko se narodilo. Já jsem doběhla, ale děťátko nedýchalo, bylo modré," popsala situaci zasahující gynekoložka. Miminko se naštěstí zkušeným zdravotníkům podařilo zachránit. "Byla zima, bylo na betonu a okno bylo otevřené. Tak jsme ho rozdýchali a vytlačili jsme hleny," dodala zasahující gynekoložka. Když dítě začalo křičet, všichni si oddechli.

Matku i dítě poté transportovali sanitkou do nedaleké nemocnice. "Můžeme potvrdit, že žena i dítě jsou zdravotně v pořádku," uvedl nemocnice Tomáš Král.

Video Žena předčasně porodila na toaletě polikliniky, děťátko zachránili. - tv JOJ

szyslak ( 17. října 2015 21:43 )

"Gynekologické vyšetřování" ??? vedla zkušená kriminalistka Labia Majora Zemanová.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud