Místo narození: Devět kilometrů nad zemí! Letušky za letu odrodily pasažérku

Autor: kat, bop - 
15. října 2015
23:30

Když čínský kapitán krátce před čtvrteční půlnocí odstartoval s letadlem, zdaleka netušil, že z něj bude vystupovat i jeden pasažér, který v Tchaj-peji nenastoupil... Na palubě se totiž narodilo miminko!

Let do Los Angeles měl trvat 19 hodin. Po šesti hodinách však nastalo drama! Mladá pasažérka si přivolala letušku se slovy: „Obávám se, že mi právě praskla plodová voda...“ Žena přitom byla jen ve 32. týdnu těhotenství – do porodu jí tedy měly zbývat ještě dva měsíce...

Pilot musel v mapách vyhledat nejbližší letiště. A protože letadlo letělo nad Pacifikem a široko daleko nebylo vůbec nic, bylo nejbližší letiště až v Anchorage na Aljašce. Cesta tam ale letadlu trvala 3,5 hodiny... A při přistání už byla malá holčička půl hodiny na světě.

Role porodních asistentek se musely ujmout letušky. Naštěstí byla na palubě také mladá lékařka Angelica Zen, která se zrovna vracela s manželem z líbánek na Bali. „Jsem pediatr, ale ne porodník. Zažila jsem to poprvé v životě a jsem šťastná za to, jak to dopadlo,“ svěřila se. Jakmile ticho letadla rozčísl dětský pláč, odměnil porodníky bouřlivý aplaus.

Holčičku porodila tchajwanská matka na palubě čínského letadla nad Pacifikem, na cestě do USA... Jakou bude mít malá národnost? To je vskutku zapeklitá otázka!

Obvykle se paluby letadel považují za svrchované území zemí, v nichž jsou registrovány. USA ale uznávají tzn. Ius Soli, tedy právo místa, podle něhož může dítě získat státní občanství toho státu, na jehož území se narodí. To platí až do vzdálenosti 22 km od americké pevniny. To ale malá nejspíš nestihla... Nakonec tak bude rozhodující to, co jí v aljašském Anchorange napíší do rodného listu.

Video Malá holčička se narodila během letu nad Pacifikem. - YouTube

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud