Téměř 700 Němců se přidalo k teroristům. Za ISIS odjíždějí i ženy s dětmi

Autor: všm - 
26. 9. 2015
14:42

Evropané odjíždějí pomáhat teroristům. Jen v Německu se rozhodlo k radikálům připojit minimálně 670 lidí, většina k Islámskému státu. Mezi nimi i ženy s dětmi. Co jsou tito džihádisté zač a co je láká na jedné z nejbrutálnějších teroristických organizací světa? 

Jen do června 2015 odjelo z Německa směrem do Sýrie a Iráku 670 lidí. Mnoho z nich se přidalo k Islámskému státu. Tajné služby se rozhodly každý případ zanalyzovat a zjistit, co jsou tito radikálové zač a jak se podařilo teroristům dostat je na svou stranu.

Asi nejdůležitější informací pro vládní organizace bylo, že verbování neprobíhá primárně na internetu. Respektive, že nemá na jedince takový vliv, aby se opravdu sebrali a odjeli do války. Téměř 40 procent se připojilo k teroristům kvůli kamarádům, kteří je k tomu lákali. Více jak třetinu pak zradikalizovali v místních mešitách. Například kontakty z vězení hrály význam jen v jednom z devíti případů.

Nejvíce táhne Islámský stát

Řada německých džihádistů brzy zemřela nebo se ze strachu vrátila domů, k teroristickým organizacím se na delší čas připojila zhruba polovina. Z nich si většina vybrala Islámský stát.

Povětšinou šlo o muže, 21 procent ale tvořily i ženy. Třetina těch, co odjeli bojovat za radikály, měla dokonce děti. Vesměs šlo o mladé lidi - průměrný věk byl kolem 25,9 let. V 80 případech to byli teenageři v rozmezí mezi 15 - 18 roky.

Většina pocházela z velkých měst, byli poměrně dobře vzdělaní. Čtvrtina prý chodila na univerzitu, i když studia ne vždy dokončili. Čtvrtina měla maturitu. Studenti odjeli podle analýzy často za teroristy, jen co dokončili školu. 

Více jak polovina z nich nicméně měla už nějaký škraloup v rejstříku - napadení, krádež, drogy nebo sexuální obtěžování.

Třetina se vrátila domů

409 džihádistů se narodilo přímo v Německu. Zhruba šestina konvertovala k islámu - obvykle ještě před tím, než oslavili 22. narozeniny. Počet těch, kteří již islám praktikovali, není uveden.

Z 670 lidí se vrátilo domů 234, z nich je 23 momentálně ve vězení.

Tajné služby doufají, že jim studie pomůže s vybudováním strategie, jak radikalizaci Němců a verbování teroristy zabránit. Plnou verzi analýzy zveřejní úřady až během podzimu, německý tisk Süddeutsche Zeitung ale získal několik stran předem. 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

1395 ( 27. září 2015 16:13 )

Z 234 je jich 23 ve vězení to snad neni pravda. To znamená že se volně pohybují. Ty Němci jsou opravdu hloupí a ještě těm prasatům staví mešity.

mandat ( 27. září 2015 10:58 )

Tak tech 700 Nemcu, to jsou potomci Turku a muslimu z byvale Jugoslavie.Prevazne Albanci a Makedonci.Tak to byli muslimove od narozeni,jen s nemeckyma papirama.Ve skutecnosti to zadny Nemci nejsou.

teufel ( 27. září 2015 10:52 )

Snad nemyslíš, že jsou bílý, tedy opravdoví Němci? To jsou muslimové, co mají německý pas a narodili se už v Německu!

alfasamec ( 27. září 2015 10:26 )

"Téměř 700 Němců se přidalo k teroristům. Za ISIS odjíždějí i ženy s dětmi" ----------------------------------------------------------------------------------------- -- Zatracení Skopčáci !!! 

lalia ( 26. září 2015 16:02 )

Vůbec mi to hlava nebere a jde z toho strach.Co je to za lidi,přidávat se k Islámistům !

Zobrazit celou diskusi
Další videa