Pilot-sebevrah Andreas Lubitz si vedl tajný deník: Plánoval svatbu a dítě!

Autor: Petr Šour - 
19. 9. 2015
05:23

Německý pilot Andreas Lubitz (†27), který letos 24. března záměrně havaroval s letadlem Germanwings v Alpách a připravil o život 149 nevinných lidí, si vedl tajný deník!

Jeho zápisky, které nyní unikly do německého tisku, má k dispozici prokurátor v Düsseldorfu. Lubitz podle nich chodil k psychologovi a užíval čtyři druhy antidepresiv.

Navíc psal do deníku záznamy jako součást terapie nařízené psychologem, aby se tak zbavil svých psychických problémů. Jak zjistil týdeník Der Spiegel, jeden z jeho posledních zápisků před katastrofou v Alpách zněl: „Obecně vzato je vše v pořádku.“ A za to připojil několik »smajlíků«, jak měl ve zvyku.

Je také zvláštní, že si do detailu plánoval další život. V deníku kupříkladu stojí, že se příští rok ožení a v roce 2017 bude mít dítě. Není ale zřejmé, jestli si další život plánoval se svou přítelkyní Kathrin Goldbach (27) anebo milenkou, letuškou Marií.

Pokud takhle plánoval dopředu budoucnost, nabourává to teorii, že svou sebevraždu s nedobrovolnou asistencí 149 lidí dopředu plánoval...

Podle německého listu Bild o Lubitzových zdravotních problémech nejméně od roku 2008 věděla jeho matka. Tajně prý vymetl ordinace 41 lékařů, jimž si stěžoval, že má vidiny, mžitky před očima, špatně spí a zvoní mu v uších. Také se mu rapidně zhoršoval zrak. Matka ani nikdo z lékařů se nepostarali, aby dostal zákaz pilotování...

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

catherin4 ( 19. září 2015 08:53 )

 Psychiatricki pacienti si musia pisat denniky, ktore potom citaju psychiatri a psychologovia. Je jasne, ze vie, ze kedze to bude citane kazdy den, nebude tam pisat plany typu: Zajtra sa zrutim s lietadlom a zabijem mnozstvo ludi. Planovanie rodiny malo zrejme len odviest pozornost a vyvolat dojem, ze je v poriadku.

dobrotka ( 19. září 2015 06:28 )

Ano - tohle je nejvetsi pricina tehle tragedie! Matka ani nikdo z 41 lékařů se nepostarali, aby dostal zákaz pilotování...!

Zobrazit celou diskusi
Další videa