Vůdce Al-Káidy k osamělým vlkům: Zaútočte na Západ!

Ajmán Zavahrí, vůdce teroristické sítě Al-Káida.
13. 9. 2015
15:37

Vůdce teroristické sítě Al-Káida Ajmán Zavahrí v nové nahrávce vyzval mladé muslimy ve Spojených státech a dalších západních státech, aby v těchto zemích prováděli individuální útoky. S výzvou k „osamělým vlkům“ přišel hledaný terorista podle agentury Reuters v audio nahrávce, kterou v neděli zveřejnil na internetu.

„Vyzývám všechny muslimy, kteří mohou ublížit křižácké koalici, aby neváhali. Musíme se nyní zaměřit na převedení války do srdce domů a měst křižáckého Západu a především Ameriky,“ citovala agentura Reuters z prohlášení šéfa Al-Káidy.

Západní protiterorističtí experti v posledních letech varují před radikalizovanými „osamělými vlky“, kteří nemusejí být přímo napojení na Al-Káidu, ale stejně představují velké nebezpečí. K několika krvavým útokům místních radikálních mladých muslimů došlo v posledních letech například ve Francii.

„Občasné útoky pouze jednoho či několika bratrů oslabí ekonomiku USA, protože budou udržovat Spojené státy v napětí a povedou k masivním výdajům na bezpečnost,“ uvedl Zavahrí ve své předchozí výzvě loni v září.

Zavahrí, který převzal vedení Al-Káidy po likvidaci Usámy bin Ládina americkým komandem v Pákistánu, tehdy také nabádal muslimy, aby nekupovali americké zboží a výrobky amerických spojenců, protože tím prý pomáhají Američanům financovat vojenská tažení v muslimských zemích.

 

mandat ( 25. září 2015 15:42 )

Vudce zaspal dobu, muslimove utoci na zapad cele leto.Musime podotknout, ze velice uspesny,vsichni maji azyl a jsou super rozdelovany po celem kontinentu a jeste je zivime.

ruudazvostravy ( 13. září 2015 16:06 )

Jó,tadle Kájda asy svjetu vitře pr*del a gdo nebude žrát ten jejych kuskus,tak pude klepat na dvéře k Aláhovy.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa