Bezpilotní letoun USA zasáhl v Jemenu: Zabil čtyři údajné islamisty

(Ilustrační foto) Bezpilotní letoun USA v Jemenu zabil čtyři údajné islamisty
Autor: ČTK - 
12. 9. 2015
12:02

Při útoku amerického bezpilotního letounu v sobotu v Jemenu přišli o život čtyři údajní členové místní odnože teroristické sítě Al-Káida. Dvě rakety zasáhly v provincii Džauf auto islamistů a všechny zabily, uvedla s odvoláním na místní zdroje agentura Reuters.

Členové teroristické organizace Al-Káida na Arabském poloostrově využila bojů šíitských vzbouřenců s vládními jednotkami k obsazení některých území a šíření teroru. Organizace podle Reuters vedla bombové útoky proti jemenskému státu, plánovala atentáty proti americkým dopravním letadlům a přihlásila se k lednovému útoku na pařížskou redakci časopisu Charlie Hebdo, při němž islamisté zavraždili 12 lidí.

Spojené státy připustily, že v Jemenu začaly používat vojenské bezpilotní letouny, ale odmítají komentovat jednotlivé útoky.

V Jemenu proti sobě bojují šíitští rebelové podporovaní Íránem a vládní jednotky, za nimiž stojí arabská koalice vedená Saúdskou Arábií. Tato země se do bojů zapojila v březnu. Podle odhadů OSN si jemenský konflikt od března vyžádal na 4500 obětí a asi 20 milionů Jemenců potřebuje humanitární pomoc.

V úterý dorazilo do Jemenu, kde už operují tisíce zahraničních vojáků pocházejících ze Saúdské Arábie, Spojených arabských emirátů a Kataru, asi 800 egyptských vojáků. Katarská televizní stanice Al-Džazíra nedávno uvedla, že do Jemenu dorazilo již nejméně 10.000 příslušníků zahraničních jednotek. Tyto síly se údajně připravují na dobytí metropole Saná, kterou povstalci ovládli loni v září.

 

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

dannero ( 12. září 2015 13:35 )

a jak probíhá z bezpilotního letounu indentifikace? "Zamávejte kdo jste terorista."?

Zobrazit celou diskusi
Další videa