Okradl slepce o miliony? Policie zatkla zetě polského exprezidenta Kaczyńského

Prezident Lech Kaczyński (†60) zemřel při havárii letadla v Rusku. Jeho zetě teď zatkla policie.  (Autor: profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
24. srpna 2015
16:31

Polská protikorupční policie zatkla zetě bývalého prezidenta Lecha Kaczyńského. Měl být vůdcem skupiny, která podvodně získala 13 milionů zlotých (asi 83 milionů korun) ze státního fondu rehabilitace handicapovaných.

Z pětice zadržených v této aféře byli už v neděli dva lidé obviněni z účasti v organizované zločinecké skupině a z podílu na podvodu, za což jim hrozí až deset let vězení. Exprezidentův zeť navíc čelí obvinění z praní špinavých peněz. Uvedla to v pondělí polská zpravodajská televize TVN 24.

Případ se podle televize týká firmy, kterou exprezidentův zeť – známý gdaňský advokát – založil spolu se svým bratrancem. Firma zaměstnávala slepce, na což pobírala ze státního fondu příspěvek. Avšak žádná práce se podle televize ve skutečnosti nekonala a valný díl z příspěvků místo u slepců skončil na firemním kontě.

Kontroverzní milost

Podle TVN 24 policie zkoumá i spojení exprezidentova zetě s podnikatelem, který byl za podobný podvod s příspěvky na zaměstnávání handicapovaných odsouzen v roce 2008, avšak Lech Kaczyński mu udělil velmi kontroverzní milost.

Prezident Lech Kaczyński zahynul i s manželkou Marií v dubnu 2010 v troskách polského vládního letadla u Smolenska v Rusku.

O tři roky dříve se druhým manželem jejich dcery Marty stal gdaňský advokát Marcin Dubieniecki. Média tehdy zaznamenala pokročilé těhotenství nevěsty, jakož i skutečnost, že na svatbu nepřišel prezidentův bratr Jaroslaw, v současnosti vůdce hlavní opoziční strany Právo a spravedlnost.

Ostatně sňatek ani nebyl církevní a nevěsta při rozvodu popírala otcovství svého prvního manžela v případě prvorozené dcery.

tomik007 ( 24. srpna 2015 19:12 )

A ted chudak Marcin odnese to ze uz to tchan nezamete pod koberec. Mel si radeji vzit Kikinova syna a byl by dnes uz po amnestii - a za vodu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud