Útočník z francouzského rychlovlaku: Hledala ho tajná policie ve čtyřech státech

Autor: ČTK - 
22. srpna 2015
08:27

Maročan (26), který v pátek v rychlovlaku z Amsterodamu do Paříže zranil dva lidi, byl v hledáčku nejen francouzské tajné služby, ale i jejich kolegů z Belgie, Německa a Španělska. Podle listu El País se útočník vracel ze Sýrie, kde pobýval.

Útočníka, který byl navrátilcem ze Sýrie, odzbrojila dvojice Američanů, jejichž čin již ocenil americký prezident Barack Obama. Případ vyšetřuje protiteroristický útvar.

"Prezident vyjádřil hlubokou vděčnost za odvahu a rychlý úsudek několika cestujících včetně amerických vojáků, kteří obětavě útočníka přemohli," uvedl Bílý dům v prohlášení. "Je očividné, že jejich hrdinská akce zřejmě zabránila mnohem horší tragédii."

Jedním ze zraněných je americký voják. Pentagon uvedl, že není v ohrožení života. Jeden ze zraněných byl postřelen, další utrpěl poranění nožem. AFP uvedla, že jejich stav je sice vážný, ale nejsou ohroženi na životě.

Američané, kteří 26letého útočníka zneškodnili, jsou vojáci. Jeden z nich se v červenci vrátil z Afghánistánu, druhý slouží na Azorech, uvedla AP.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

5638 ( 22. srpna 2015 20:55 )

Moje řeč a myslím, že pokud to nezačnou ihned uskutečňovat, tak bude průser jako Brno. Jsou nevyzpytatelní a naprosto bez citu a emocí, jsou to prostě neandrtálský opice u kterých nevíte co udělají, když vás náhodou potkají!!!

5638 ( 22. srpna 2015 20:53 )

A teď z toho černýho zmr.da udělají přiblblý slunáčkáři chudáčka, kterýmu bylo ublíženo. Velebnosti du blejt!!!!!!!!!

tomik007 ( 22. srpna 2015 16:15 )

HLEDALA HO VSUDE EVROPSKA TAJNA PLICIE a nakonec ho zneskodnili dva americky vyrostci. To zni skoro stejne jako konec prvni i druhy svetovy valky...

gabreta ( 22. srpna 2015 10:17 )

Je otázka krátkýho času a policajti v EU nebudou mít čas, řídit provoz na křižovatkách a měřit rychlosti aut na silnicích!

jiri.k ( 22. srpna 2015 10:04 )

Co terorista, to muslim!!! Co na to říct? Jen se řiďte podle Francie, přijměte sem statisíce přivandrovalých muslimů, oni se vám odvděčí bombami, kalasnikovy a nenávistí. Muslimově neumí být vděční neumí si vážit pohostinnosti, mají v sobě neodstranitelnou nenávist ke všemu nemuslimskému.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud