William Shakespeare byl zkuřka: Kouřil trávu, tvrdí vědci

William Shakespeare hulil podle vědců trávu.
Autor: shp - 
11. 8. 2015
15:00

Legendární anglický básník a dramatik William Shakespeare, jedna z nejvýznamnějších historických postav lidstva, byl nejspíš pořádná zkuřka. Dopřával si totiž marihuanu, tvrdí vědci z Ústavu evolučních studií na univerzitě v jihoafrickém Johannesburgu.

Stopy po marihuaně se totiž našly v několika dýmkách v domě ve městě Stratford nad Avonou. Právě tam psal Shakespeare svou tvorbu jako Romea a Julii. Není sice jasné, zda dýmky patřily přímo jemu, ale vědci jsou přesvědčeni, že ano.

Myslím, že si pohrával se slovy, měl uvolněnou a povzbuzenou mysl a pokuřoval si přitom trochu konopí,“ řekl CNN Francis Thackeray, profesor Ústavu evolučních studií na univerzitě v jihoafrickém Johannesburgu.

V domě se navíc našly stopy i po koce, rostlině, ze které se vyrábí kokain. Nutno dodat, že odvážné tvrzení o Shakespearově oblibě v drogách spousta dalších vědců vyvrací a ťuká si na čelo.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa