V Nigérii spáchala šílená žena sebevražedný atentát: Zabila 15 lidí!

(Ilustrační foto) Sebevražedná atentátnice, která údajně trpěla psychickými problémy, v neděli na severovýchodě Nigérie zabila nejméně 15 lidí.
Autor: ČTK - 
26. července 2015
14:36

Sebevražedná atentátnice, která údajně trpěla psychickými problémy, v neděli na severovýchodě Nigérie zabila nejméně 15 lidí. Oznámila to policie. Podle agentury AFP utrpělo zranění 47 osob a mnohé jsou v kritickém stavu.

Nálože odpálila před 11:00 SELČ na hlavním tržišti města Damaturu, které je střediskem státu Yobe. „Atentátnice byla identifikována jako místní žena, která měla několik let psychické problémy,“ sdělil zdroj AFP.

K akci se zatím nepřihlásila žádná skupina. Na severovýchodě Nigérie působí milice Boko Haram, které tam chtějí vyhlásit stát a řídit jej podle islámských zákonů. Od roku 2009 zabily na 18.000 lidí a 1,5 milionu Nigerijců kvůli násilnostem opustilo své domovy.

Koncem loňského roku Boko Haram ovládala území odpovídající velikostí Belgii, ale letos se ji podařilo z velké části vytlačit. Nigerijské armádě při tom pomáhají sousední země Čad, Niger a Kamerun.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

cuciktojemoje ( 26. července 2015 15:41 )

 A ty kur vy politici nám sem tyhle kryply zkur veny tahaj po desetitisících.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud