Nový večerníček s Krtečkem natočila Čína: Krtek je 3D a za kamaráda má pandu!

17. 6. 2015
19:19

První díl nového animovaného seriálu s českým Krtečkem měl ve středu večer premiéru na Pražském hradě. Série vznikla pro čínskou státní televizi CCTV, kteří plánují dvaapadesát dílů a 300 milionů diváků! Spolu s dětmi z pražské základní školy a čínskými dětmi se na krátký film podívali i prezident Miloš Zeman a místopředsedkyně čínské Státní rady Liou Jen-tung.

Úvodní díl vypráví o tom, jak se Krtek, kterého pro film stvořil před lety Zdeněk Miler, seznámí s pandou a dostane se do Číny. Zeman Krtečka propagoval i při své loňské návštěvě Číny, kdy byl se svým tamním protějškem přítomen podpisu smlouvy o filmové koprodukci.

Krtek, který má ve filmu na rozdíl od původních Milerových kreseb trojrozměrnou podobu, najde doma v Čechách ztracenou plyšovou hračku, medvídka pandu. Z textu na visačce se dozví, že pochází z Číny a snaží se s pandou skamarádit. Ta ale zůstává hračkou a po čase ji najde holčička, které se ztratila. Pro Krtka je to ale impuls odjet do Číny a najít živou pandu. Prohrabe se na druhý konec zeměkoule a dostane se do pandí rodiny právě ve chvíli, kdy ta sleduje v televizi oblíbeného kresleného Krtka.

Video Krteček a panda. - CCTV
1080p 720p 480p 360p 240p

„Nový Krtek není úplně stejný. Děda si to nepřál. Nechtěl, aby v jeho díle někdo pokračoval,“ řekla Karolína Milerová, která uvedení Krtka mohla brát i jako dárek k včerejším narozeninám.

Podle ní se tvůrci snažili udržet známé atributy filmového Krtka, ovšem v příbězích Číny musí být s lokální odlišností. „Řekla bych, že to české děti nebudou vnímat jako něco cizorodého,“ myslí si Milerová.

Krtek se dostal do Číny v šedesátých letech a stal se tam hitem. I díky tomu se zřejmě Číňané rozhodli natočit pokračování. Krtkovi se bude věnovat asi 50 čínských a amerických animátorů.

Na nové díly se můžou těšit i děti v Česku. Hotové by měly být příští rok. Za českou stranu je hlavní vysílací partner Česká televize.

Pokud bude úspěšná první série, uvažuje se prý o tom, že by se druhá mohla odehrávat v Česku. Nové příběhy zatím píše tým čínské televize, výsledek vzniká po konzultaci s Prahou, říká Milerová. „Dětský divák má čisté srdce, pohádkové postavy mu pomohou vytvořit si představu o budoucím světě, ve kterém se všichni mohou mít rádi,“ dodává.

2244 ( 17. června 2015 23:41 )

Ne, to je vlezdozadkování Zemana. Na krtka mělo být referendum, projel by to. ještě že mu nedali šikmá očka.

2244 ( 17. června 2015 23:37 )

tomik007 ( 17. června 2015 22:54 )

Neni divny ze likviduji Krtecky i Klokanky najednou ? ze by zas nejaka ODS revoluce?

vosavopruz ( 17. června 2015 21:42 )

a drží tablet

2244 ( 17. června 2015 20:45 )

Chudák náš krteček, žvatlá čínsky.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa