Nejmladší sebevražedný atentátník: ISIS využil teprve sedmnáctiletého mladíka

Autor: ČTK - 
15. června 2015
17:22

Brit Talha Asmal (†17) se na příkaz velitelů radikálního hnutí Islámský stát (ISIS) zabil při sebevražedném atentátu v Iráku. Jeho muslimská rodina to uvedla v pondělním prohlášení, ve kterém ostře kritizovala ISIS, kterou viní ze smrti svého mladého příbuzného.

„Talha pochází ze stmelené, tvrdě pracující a mírumilovné rodiny, která dodržuje zákony. Celá rodina bezvýhradně odsuzuje násilí a hrozí se veškerých násilných činů,“ uvedla rodina v textu. Islámský stát podle ní využil naivity nezletilce, kterého přesvědčil v březnu k tajnému odjezdu z Anglie na Blízký východ.

„Jeho případ je zcela jasným důkazem, jak mohou být služebníci pekla (Islámského státu) úspěšní při otravování a vymývání mozků dětí jako je Talha,“ uvedla rodina. Muže, kteří podle ní v sobotu nařídili chlapci odpálit se s autem plným výbušnin ve městě Bajdží, označila za zbabělce, kteří nechtějí „dělat špinavou práci sami“.

Britské úřady uvádějí, že zhruba 700 Britů už odcestovalo do Sýrie a Iráku pomáhat tamním islamistům. Pokud se potvrdí smrt Talhy Asmala, půjde o nejmladší známou britskou oběť v konfliktu s IS. Podle této radikální organizace mladík svým sebevražedným atentátem zabil nebo zranil desítky lidí. Nezávislé zdroje se k tomu zatím nevyjádřily.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

glindel ( 16. června 2015 06:08 )

 Takže Za 1) nebylo to jen hloupé dítě, ale mladý muž, který by už měl rozeznat co činí Za 2) rodina (a každý jiný muslim) může odsoudit činy IS, ale je to pouhá zástěrka.. Korán dovoluje v takovém případě lhát.. Za 3) uctívají vraha, vojevůdce a pedofila jako svého proroka.. Korán vyzývá ke smrti všech lidí, kteří nejsou muslimy..

mandat ( 15. června 2015 18:42 )

Podle islamu je ted v raji a setka se tam i se svou rodinou.Zaridil tak svym cinem ve jmenu ISIS, ze cela jeho rodina se take dostane do raje.Tahle manipulace porad funguje.

tomik007 ( 15. června 2015 17:36 )

Uz ma kolem sebe 32 panen a dre je jak svazak khobylu

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud