Blbec mezi džihádisty: Kvůli jeho selfie přišel ISIS o důležitou základnu!

Ilustrační snímek
Autor: INT, lm - 
6. 6. 2015
12:16

Amatérismus džihádisty vyšel Islámský stát pěkně draho. Jeho bojovník se totiž pochlubil na internetu selfie s důležitou základnou islamistů, čímž ale spojencům dal její přesné souřadnice. Netrvalo to ani den a základna byla srovnaná se zemí.

"(Naši chlapci) monitorovali sociální sítě a narazili na tohohle blbce stojícího před základnou. Chvástal se vybavením a významem sídla pro ISIL. Abych to zkrátil: O 22 hodin později jsme mu tam poslali tři chytré bomby, které to tam srovnaly se zemí," citoval amerického generála britský server Telegraph.

A jak je to možné? Fotografie a příspěvky z moderních chytrých telefonů obvykle obsahují i informaci o aktuální poloze, tzv. geotagging. Pokud uživatel telefonu tuto funkci nezablokuje, je možné zjistit, kde danou fotku pořídil.

Podobné situace se ale nevyhýbají ani velmoci USA. V roce 2007 si američtí vojáci v Iráku vyfotili svoji flotilu helikoptér a pochlubili se na internetu. Toho vzápětí využili povstalci a čtyři helikoptéry zničili minometnou palbou.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

mandat ( 17. září 2015 20:13 )

A takovy magori chteji ovladat svet.Ani nechci vedet,kolik jich uz do Evropy nalezlo jako chudaci utecenci pred valkou.

jardavozembouch ( 25. července 2015 15:14 )

tak to ma byt. jen at si sebevedomi na frackobuku zvysi dalsi dzihadista a bude od nich brzy pokoj

tomik007 ( 6. června 2015 18:48 )

nejsou vyrobeny v UJAKu

tomik007 ( 6. června 2015 18:46 )

priste se postavi pred barak souseda ktereho dzihadisti namaji radi...

tymitaky ( 6. června 2015 15:57 )

Vyvstává otázka, jestli citovaný americký generál svou blbostí vysoce nepřekonal toho islámistu, vskutku profesionální přístup.

Zobrazit celou diskusi
Další videa