Vzkaz Islámského státu muslimům z Balkánu: Zabíjejte, kde to jde!

Bojovníci ISIS vyzývají muslimy z Balkánu, aby se k nim připojili.
Autor: haj - 
9. 6. 2015
22:59

Muslimové jsou v Evropě šikanováni už po staletí, tak emigrujte na území ovládané Islámským státem (ISIS), nebo zabíjejte všude, kde to jde! Takové poselství má video s názvem „Čest v džihádu“ natočené islámskými radikály, které nabírá bojovníky z Balkánu.

Asi pětadvacetiminutový film „Čest v džihádu“ byl na internetu zveřejněn 4. června. Natočen byl zřejmě již dříve, protože podle Rádia Svobodná Evropa je jeden z jeho protagonistů, Mirza Haklaj z Černé hory, již od února mrtvý.

Jedná se o první náborové video zaměřené pouze na oblast Balkánu, který byl zatím mimo zájem ISIS. „Dosud jsme se nesetkali se zprávou zacílenou na Balkán,“ řekl podle iDnes.cz Ebi Spahiu, expert na muslimské extremisty.

V nahrávce radikálové přímo promlouvají k muslimům na Balkáně a vysvětlují jim po svém historii islámu v Evropě. Dle jejich svébytného výkladu byla první světová válka v podstatě globálním útokem národů bezvěrců proti islámu.

Období od konce druhé světové války až do devadesátých let označují bojovníci ISIS za atmosféru ponížení muslimů na Balkáně, které mělo „oklamat koncept demokracie“, zatímco tamní džihádisty zradili světští vůdci. Organizace jako OSN a NATO pak měly také podle radikálů urputně zabíjet tisíce muslimů ve snaze náboženství zcela vymýtit.

Bojovníci Islámského státu ve filmu nabádají muslimy z balkánských zemí, aby se k nim přidali a vykonali tzv. hidžru, tedy přestěhovali se i s rodinami do jimi ovládaného území. „Mnoho z vás si stěžuje, že si nemohou nechat narůst plnovous nebo nosit nikáb. Teď je vaše šance, podnikněte hidžru,“ říká na nahrávce bosenský příslušník ISIS Saláhuddín al-Bosní.

Radikálové mají řešení i pro ty, kdo emigrovat nemohou. Mají podniknout teroristické útoky. „Pokud můžete, nastražte bomby pod jejich auta, do jejich domů. Pokud můžete, dejte jim jed do pití, do jídla, nechte je zemřít. Zabíjejte je všude, kde to jde,“ vyzývá na videu al-Bosní.

Na závěr videa přichází také hrozba vládám Kosova, Albánie a Makedonie: „Zasejeme do vás strach. Přijdeme za vámi s výbušnými pásy. Uděláme vám to, co jsme už dokázali v Iráku.“

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

an.manchester ( 10. června 2015 02:43 )

Zbabelec jako oni si troufnou na slabsi , na zeny a na deti, jsou sadisticti, protoze jsou nejspise uchylni, jinak jim nefunguje jejich organ, jen kdyz nekomu ublizi. Primitivni zli ubozi vrahove. Zadne nebe za to nebude, ani zadne huristky - pany po smrti a jidlo. Telo nebude hmotne, tudiz ani nebude zadna chut na s.x, nebo se prezirat.Tihle hosi se svym mozkem, znacne omezenym na smrt, nechapu zatim, ze za jejich ciny je neco jako peklo, neni to peklo z pohadek z detstvi. Ne.Nejste tu hosi na veky ani vy.Citite moc , berete zivoty, vidite jak dech slabne a stoupa vam zvireci organ, kdyz obeti trpi. Pak se citite byt bohem. Jenze vse je jinak. Za nejaky ten patek I vas dech prestane, vase srdce se zastavi. Potom vase telo se rozpadne. Jenze nejsme jen telo, pokud tedy v nejakeho boha vubec verite, protoze vas buh je smrt nasili krev a bolest nevinych deti zen, nebo muzu jine viry. Vase duse, vas energeticky obal se odlepi a dle toho jak jste tu zili odejde, bud do svetla nebo do temnoty, ale to neni vsechno, budete celou vecnost pocitovat presne to utrpeni , ktere jste pusobili bezbranym obetem, nebude trvat minuty, nebo hodiny, bude vecne. Zadne sexovani potom nebude, zadne jidlo, zadna slava. Svata valka neexistuje, kazda valka je utrpeni nevinnych. Nemate pravo brat jejich zivoty, vy nejste zadny buh, ale obycejni zli chlapci, kteri nemaji vychovani, nevazi si zivotu druhych, a maji sadistickou zvrhlou povahu. JInak byste nemohli byt bezcitni a pusobit utrpeni tem, co se nedokazi vam postavit v boji. Vas prorok byl ve sve dobe muz ktery zeny chranil. Vy je vrazdite I deti. Znasilnujete. Jdete ve stopach smrti, tam kde mate chranit zivot. Prorok vas zavrhl, v jeho dobe bojoval prave proti lidem jako jste vy, proto vznikl vas Koran, svata kniha, aby byly pravidla, ktera se dodrzuji a zena deti meli ochranu, co maji ted? Vzdyt jim berete strechy nad hlavou, pusobite utrpeni. Prorok vas davno zavrhl, na vas je vyhlasena fatva temi duchovnimi, kteri maji viru v Alah

Zobrazit celou diskusi
Další videa