Říjen 2012: Letiště Václava Havla a skok Felixe z vesmíru!

Autor: red - 
1. ledna 2013
21:40

V Karibiku zabíjel a způsobil obrovské materiální škody hurikán Sandy, v Česku jsme byli naštěstí jen svědky ztroskotání pravice v krajských volbách. Letiště v pražské Ruzyni nyní nese jméno zesnulého exprezidenta Václava Havla. Vedle Jágra patří v zahraničí k nejslavnějším Čechům, tak proč ne. Co jednou asi ponese hokejistovo jméno? To je ale ještě daleko, každopádně hodně vysoko vystoupal rakouský vesmírný skokan Felix: 39 km. A letěl rychlostí zvuku.

Hurikán Sandy

Ničivý hurikán Sandy zasáhl koncem října Jamajku, Haiti, Dominikánskou republiku, Bahamy, Kanadu a východní pobřeží USA, včetně New Yorku. Tato živelní pohroma zabila 253 lidí, z toho 131 v USA, a způsobila škody za 52,4 miliardy dolarů.

Letiště Václava Havla

Pražské letiště v Ruzyni nese od 5. října jméno bývalého prezidenta Václava Havla. „Myslím, že není lepší místo, které by mohlo nést jméno Václava Havla, jehož znal celý svět,“ řekl Karel Schwarzenberg. Dagmar Havlová poděkovala režisérovi Feničovi za nápad pojmenovat letiště po Havlovi. „Vítejte na letišti Václava Havla Praha,“ pozdravila hosty slavnostního ceremoniálu.

S nápadem na přejmenování Letiště Ruzyně přišel jako první dokumentarista Fero Fenič

Krajnová porodila

Simona Krainová (39) porodila 4. října své druhé dítě, syna Bruna. Modelka rodila císařským řezem, dítě i rodička jsou v pořádku. Bruno je pěkný cvalík, měří 51 cm a váží 3,5 kilogramu. Otcem dítěte je Karel Vágner ml. Simona se nechala slyšet, že by klidně měla 10 dětí...

Skok z vesmíru

Rakouský dobrodruh Felix Baumgartner (43) skočil 14. října z rekordní výšky 39 kilometrů a překonal rychlost zvuku. Do této neuvěřitelné výšky ho vynesl heliový balon. Rychlosti 1127,6 km/hod. dosáhl 40 vteřin poté, co opustil balon. Po devíti minutách přistál v pořádku na zemi v Novém Mexiku v USA.

Sabina Laurinová: Rozchod se zubařem!

Půvabná herečka Sabina Laurinová (40) nemá štěstí na muže a nikdo z jejích vyvolených ji ještě nedovedl k oltáři. Nyní je opět sama . Ačkoliv to ještě na jaře vypadalo, že svatba se stomatologem Karlem Kameníkem (46), s nímž má herečka dceru Máju (4), je na spadnutí, rozešli se. Pro oba partnery je to zřejmě velmi bolestná kapitola života a nechtějí se k rozchodu vyjadřovat. Jen začátkem léta Sabina naznačila , že už s Kameníkem do budoucna nemá žádné plány...

Sabina Laurinová je zase sama. Po pěti letech se rozešla se svým partnerem Karlem Kameníkem

Krajské volby vyhráli ČSSD a komunisté!

Krajské volby skončily jasným vítězstvím levice, voliče nejvíce oslovili sociální demokraté a komunisté. ČSSD získala 205, KSČM 182 mandátů. Nejsilnější pravicová strana ODS vybojovala 102 mandátů. Komentátoři se shodují, že se na výsledcích podepsaly tvrdé sociální dopady reforem vlády premiéra Petra Nečase. Levice bodovala také v senátních volbách a získala v horní komoře Parlamentu ústavní většinu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud