Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení -2°C

Na New York poničený hurikánem Sandy zaútočila sněhová bouře

Autor: shp, ČTK - 
8. listopadu 2012
08:30

Další rána pro New York! Po devastujícím hurikánu Sandy, který si vyžádal už 185 obětí, na něj zaútočila sněhová bouře. Vítr dosahuje rychlosti až 70 km/h. Napadnout může až 70 centimetrů sněhu.

K východnímu pobřeží USA dorazila silná bouře a obcím a městům postiženým nedávným hurikánem Sandy přinesla nový nápor větru, deště a sněhu. Řada lokalit, kde byla dodávka elektřiny obnovena, je znovu bez proudu. Vichřice připravila o dodávky elektřiny 22.000 domácností zejména ve státech Connecticut, Massachusetts a Rhode Island.

Doprava kolabuje

Dopravu v centru New Yorku ochromily zácpy, automobily se podle svědectví agentur večer pohybovaly rychlostí kolem pět kilometrů v hodině. Dopravní kalamitu zhoršují i nehody, které blokují řadu křižovatek. Rozhlasové stanice řidiče varují, že v zácpách mohou strávit dlouhé hodiny. Teplota se pohybuje kolem nuly, na silnicích je náledí.

Bouře je slabší než Sandy

Bouře je mnohem slabší než hurikán Sandy a dokonce i slabší, než meteorologové předpokládali. Stav infrastruktury po prodělané smršti je ale takový, že i menší výkyvy počasí nezvládá. Starosta New Yorku Michael Bloomberg vydal pokyny k evakuaci i v místech, kde by bouře srovnatelná s nynější za normálních okolností vyklízení domů ani zdaleka nevyžadovala.

„Teď už nás snad čekají jenom sarančata a mor,“ řekl novinářům zoufalý Chris Christie, guvernér státu New Jersey, kde minulý týden zasáhl hurikán Sandy zvlášť tvrdě.

ovadmoucha ( 8. listopadu 2012 15:12 )

Jak mohou být lidé tak"zapčklí" jako ten XLM-50, to je hňup , místo mozku nasrané piliny, Ty VOLE, asi jsi hoooodně zamindrákový.

slimstar ( 8. listopadu 2012 12:54 )

To přijel Deda Mráz zozdávat Dárky zlejm kapitalistickým amíkúm, neboť děda mráz je socialista z Islandu

tpilat ( 8. listopadu 2012 12:22 )

http://pribramsky.denik.cz/miminka/pbdvmiminka03112012.html?_fid=er2h Dobrý den, mohu Vás poprosit hlasovat pro Lilien Friedovou moc Vám děkuji.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud