Kramného znovu odsoudili: Trest ale nedostane!

Autor: ljš, kru, ČTK - 
13. září 2017
15:12

Soud zamítl odvolání Petra Kramného v kauze křivého obvinění policisty. Žádný trest mu však neuložil. 28 let, které dostal za dvojnásobnou vraždu Moniky a Klárky, podle soudu postačuje. Středeční rozhodnutí je pravomocné, Kramný může podat dovolání.

Případem křivého obvinění policistů se zabýval Okresní soud v Ostravě loni v prosinci. Soudkyně tehdy uznala Kramného vinným z křivého obvinění. Policistu, který jej vyslýchal, Kramný obvinil, že se vůči němu dopustil násilí. Žádný trest ale soud Kramnému neuložil. Upustil od toho, protože 28 let vězení, jež už Kramný dostal za dvojnásobnou vraždu, je podle soudů trestem dostatečným.

Nařčení z křivého obvinění Kramný odmítal a tvrdil, že stížnost na údajné napadení sepsal jeho tehdejší advokát bez jeho vědomí. Z této obhajoby vycházel i odvolací soud a opět ji neuznal. Soudce se navíc pozastavil nad tím, že Kramný ani po opakovaných výzvách nezprostil dřívějšího advokáta mlčenlivosti, aby u soudu o okolnostech stížnosti mohl promluvit.

Kramný byl už odsouzen za to, že v roce 2013 na dovolené v Egyptě zavraždil elektrickým proudem svou manželku a dceru. Dostal 28 let. Rozsudek už je pravomocný, Vrchní soud v Olomouci jej potvrdil. Kramný vinu od počátku popírá. Případ, který dnes řešil ostravský krajský soud, s touto kauzou souvisí jen přes vyšetřování vraždy: Kramný obvinil policistu, že jej údajně ponižoval a bil při výslechu.

Video Kramného obhájkyně komentuje rozsudek - Jiří Krušina

Ve stížnosti podané Generální inspekci bezpečnostních sborů je uvedeno, že policista Pavel Tvrdý Kramného uhodil do hlavy, až spadl na zem. Později jej údajně postavil ke zdi a dvakrát mu o ni hlavou udeřil. Podle okresního soudu Kramný jednal s úmyslem přivodit Tvrdému potíže v práci. Při prověřování stížnosti inspekce nezjistila, že by se Tvrdý násilí dopustil. Policista uvedl, že obvinění mělo vliv na jeho práci, protože byl krátce předtím povýšen a o údajném násilí se dozvěděli jeho podřízení.

Podají dovolání

Obhájkyně Jana Rejžková je připravena dovolat se k Nejvyššímu soudu. „Je to celé absurdní. Klient nikdy nedal souhlas k tomu, aby jemu přidělený právní zástupce ve věci údajné vraždy, sepsal jakoukoliv stížnost,“ okomentovala rozsudek Rejžková.

jjusa ( 18. září 2017 16:33 )

Samozřejmě že je to důkaz,protože byl nejvíc otrávený a jim skoro nic nebylo a přesto musely zemřít.On se 15x za hod.zeblil a ony musely zemřít!!!Mohl pro vodu a měřil si čas.Neotrávil se proto že musel čekat až si bude njist že jsou mrtvé???

..krakonos500 ( 18. září 2017 16:24 )

Blbka kramnokonečnice jjusa mne už nudí. Ta její argumentace s blitím PK - to je důkaz? Jak může vědět, že PK konzumoval to samé, jako holky? Tu lahev měly Monika a Klárka mezi sebou, jemu daly ochutnat (zeblil se) a samy pily tak, že šly do kytek bez hlesnutí. Jenže to je pro kramnokonečníky příliš složitý postup.

zamyslete ( 18. září 2017 14:53 )

wotogoes To víme dávno, 1) že znalci Smatanová a Dokoupil se už usvědčili sami, neboť museli na policii přiznat chybu ve fotodokumentaci, když ve spisu vydávali domalovaný a zvětšený výřez snímku za srdce Klárky zasažené proudem. 2) Tím že protizákonně schovávali vzorky z pitvy, protože se báli, že se na podvod s proudem přijde. 3) Když podvodník Vorel šel ovlivňovat soudce NS, protože neprovedl správně revizi a potvrdil zfalšovanou fotodokumentaci. Všem normálním lidem je jasný, že protiprávní rozsudek nelze obhájit, že je to velký justiční skandál s falešným proudem a navíc lžou a popírají otravu, aniž by toxikologii na biologické toxiny udělali.

jjusa ( 18. září 2017 14:40 )

Že by vyloučili otravu protože nejvíc otrávený byl přece Kramný a když ten přežil bez jakékoliv újmy a je zcela zdráv tak jak mohly ony zemřít na otravu,když jim skoro nic nebylo.Až si byli jisti že je zabil elektřinou teprve pak šli s tím k soudu.

wotogoes ( 18. září 2017 14:23 )

Nové posudek především tvrdí, že ty ženy NEZEMŘELY PO ZÁSAHU EL. PROUDEM proudem. Neexistují ani známky zásahu elektřinou v srdcích, ani na kůži. Nové posudky jsou zcela v rozporu s tím, co konstatoval soud. Posudky tvrdí, že příčinu smrti nelze určit vzhledem k tomu, že vyskytuje celá řada přírodních toxických látek. Co jiného se v Egyptě, kde průjmy trpí většina turistů, neteče tam ani pitná voda, mohlo s největší pravděpodobností jiného stát, když organické toxiny nehledali a tlející těla jsou plná jedovatých bakterií sama o sobě i bez otravy z bakteriálních jedů. Kdyby nefalšovali proud, nepopírali otravu a záněty ve střevech, tak by příčinu smrti dávno našli.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud