Rozum o vině Kramného nepochybuje, tvrdí soud: Nebyl ve stresu, kupčil a hledal ženy

Autor: ČTK - 
27. 4. 2017
16:06

Vina Petra Kramného je podle Nejvyššího soudu prokázaná bez jakýchkoliv rozumných pochybností, a to i přesto, že proti němu existují jen nepřímé důkazy. S vysokou mírou pravděpodobnosti lze vyloučit možnost, že by smrt Kramného manželky a dcery v Egyptě způsobil někdo jiný. Zemřely obě najednou na základě vnější příčiny, nikdo jiný než Kramný s nimi nebyl v kontaktu.

Kramný byl odsouzen za to, že v roce 2013 na dovolené v egyptském hotelu zavraždil elektrickým proudem svou manželku a dceru. Odpykává si trest 28 let vězení.

NS poukázal například na chování Kramného bezprostředně po smrti blízkých. Nebyl ve stavu akutní reakce na stres. Brzy se začal zajímat o možnost, jak ze situace materiálně těžit, třeba prostřednictvím honorářů od médií. Ještě z Egypta začal navazovat na dálku vztahy s jinými ženami. „V těchto vztazích pak naplno pokračoval hned po návratu do České republiky,“ stojí v usnesení.

Video Rozsudek nad Kramným: Jak se tvářil on, jeho rodina a právníci? Podívejte se! - Jan Jedlička
1080p 720p 480p 360p 240p

Kramného tvrzení, že celá rodina v hotelu trpěla intenzivní nevolností, označil NS za nevěrohodné, například proto, že se neobrátili na hotelového lékaře. „Je nepochybné, že situace, kterou vylíčil obviněný, by znamenala skutečně mimořádnou a vážnou situaci, v níž by žádný normálně uvažující člověk neváhal využít lékařské pomoci, dostupné navíc mimo jiné i přímo v hotelu, případně využít pomoci jiných osob,“ napsali soudci.

Obsáhlou pasáž věnoval NS expertizám zkoumajícím příčinu úmrtí. Dospěl k závěru, že usmrcení elektrickým proudem je spolehlivě prokázáno, jiné příčiny včetně otravy jsou naopak vyloučené.

Expertizy jsou opakovaně terčem kritiky obhajoby. Za Kramného práva se zasazuje také spolek Šalamoun. Brněnská policie odložila trestní oznámení, které spolek na neznámého pachatele podal loni v dubnu a v němž poukazoval na údajnou manipulaci se vzorky tkání zemřelé Kramného manželky. Na snímcích vzorků stála část obžaloby. Spolek proti odložení podal stížnost.

Kramného advokátka Jana Rejžková ČTK už dřív řekla, že rozhodnutí NS nechce komentovat. „Brala jsem dovolání jako formální krok, abych mohla podat ústavní stížnost,“ vysvětlila před časem s tím, že proto ona ani její klient nepovažují rozhodnutí za prohru. Text ústavní stížnosti už připravuje a na podání má dva měsíce.

Kramný vinu od počátku popírá. Opírá se o to, že podle egyptských úřadů šestatřicetiletá žena a osmiletá dívka zemřely na následky dehydratace nebo otravy. Po převozu těl čeští znalci došli k závěru, že oběti zemřely po zásahu elektrickým proudem. Potvrdil to i revizní znalecký posudek.

Doporučujeme
kajineknahrad ( 27. října 2017 14:56 )

Soud si nevidí do huby. V rozsudku tvrdí, jak bych chorobně závislý na Monice a stejnou slinou blijí o jeho obcování s milenkami.

mirkazam ( 9. května 2017 14:20 )

dr.shapiro....nevinný člověk,a zničen ?? Tak se prober a sestup na zem....Ten hajzl si myslel,že mu ty jeho lži,které pořád překrucoval sežere soudce i s navijákem,ale bohužel nikdo mu na ty jeho báchorky neskočil.Tak nemel o intrikách,protože v této kauze byl hlavním intrikánem právě Kramný...

jjusa ( 3. května 2017 17:11 )

Brečel jen když byl podezřelý v Egyptě,to měl bobky.Že přišel o rodinu mu vůbec nevadilo a odsouzený nebyl proto že nebrečel,ale proto že kriminalisté zjistili že je zabil a patologové že je zabil elektřinou.Na odsouzení opravdu nemá vliv pláč nebo smích,ale reakce kdyby přišel Kramný nešťastnou náhodou o milované osoby byla zvláštní.Neznám člověka který by hned po tragédii pomlouval svou milovanou a házel na ni špínu hned za tepla.Obžaloba nevaří z vody a nechytá se stébla už kvůli té vymyšlené otravě,kterou tak zázrakem přežil.Kdyby tu otravu tak tragicky nekomentoval,možná se mu i podařila,ale měl móóóc bujnou fantazii a to se mu vymstilo.Myslel si že kriminalisté jsou tak naivní jak on a že mu to sežrali i s navijákem.NESEŽRALI,sledovali,odposlouchávali a věděli o něm vše.Tím se sám usvědčil a byl právem obviněn.Ještě se nepovedla dokonalá vražda a nepovedla se ani Kramnému i když si zaplatil dovolenou v Egyptě v době ramadanu kdy mají muži zakázán jakýkoliv styk se ženami a nemohli udělat pořádnou pitvu ani ohledání mrtvých!!!Proto si byl Kramný jist,že se to stalo v Egyptě a i v Egyptě to skončí a on si bude užívat svobody a peněz,NO přepočítal se.

zab_haz ( 30. dubna 2017 16:42 )

pokroku, jsi patrně duševní chudáček, když a) nechápeš ironii, a hlavně za b) nechápeš, že morální soudy oproti důkazům činu jsou nebe a dudy. Zkus si v tom udělat aspoň trochu jasno.

zab_haz ( 30. dubna 2017 16:37 )

Pro ty, kterým se nelíbí, když někdo píše "odsouzený za to, že nebrečel": Nemá náhodou soud soudit podle skutkové podstaty? Může se smát až se budou hory zelenat. Na kauzu to správně nemá mít vliv - také byste protěžovali pláč a lítost jako jasný důkaz neviny?! Ale jak vidno vliv to asi má, totiž když se nejspíš vaří obžaloba z vody, tak tonoucí se i stébla chytá.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa