Uniklo z rozsudku nad Kramným: Rána od elektřiny je jen otlak, tvrdil patolog

Autor: dce - 
2. října 2016
05:01

Petr Kramný měl svou ženu a dceru před více než třemi lety zabít elektrickým proudem. Případ tak komplikovaný jako tento ovšem v české justici dlouho nebyl. Místo činu – Egypt – značně zkomplikovalo vyšetřování, a to i co se týká pitvy. Petr Kramný podle rozsudku napadl soudní lékaře, že jejich hlavní důkaz, tedy místo vstupu elektřiny do těla Moniky, sami označili za obyčejný otlak!

Chytal se doslova každého stébla. Při své obhajobě Kramný už nevěděl kudykam, a tak on i jeho obhájkyně Jana Rejžková brali jakékoli přeřeknutí jako dost dobrý důkaz o nevině obžalovaného.

To se ukázalo i v případě videozáznamu z pitvy Moniky a Klárky, kterou vedli soudní lékaři Smatanová a Dokoupil. „Obžalovaný Petr Kramný v opravném prostředku upozornil na sekvenci videozáznamu z repitvy Moniky Kramné znalci MUDr. Smatanovou, Ph.D. a MUDr. Dokoupilem, v níž je při tom, co MUDr. Smatanová, Ph.D. ukazuje rukou na ‚morfu‘ na krku Moniky Kramné, slyšet MUDr. Dokoupila, který říká, že tento markant je od toho, jak byla zafixovaná,“ uvedl v rozsudku soudce Jaroslav Čepka.

Že šlo o prvotní dojem znalce ihned po povšimnutí si změny na těle oběti, potvrdil i soudce, který tak tento bod v Kramného odvolání zcela smetl ze stolu.

„Vrchní soud v Olomouci k tomu uvádí, že se jednalo o reakci toliko jednoho ze znalců na bezprostřední zjištění předmětného zranění, aniž by znalci měli v té době k dispozici výsledky histologického vyšetření a až v kontextu se všemi zjištěními při repitvě poškozené mohli oba znalci po vzájemných odborných konzultacích činit odborné závěry a odpovídat na dotazy orgánů činných v trestním řízení,“ uvedl soudce.

Kramný si se svou obhájkyní také stěžovali na fakt, že záznam z pitvy byl sestříhaný. „Skutečnost, že videozáznam z repitvy byl upraven (sestříhán), nemůže nijak devalvovat závěry podaného znaleckého posudku,“ dodal Čepka.

Návrh na promítnutí nesestříhaného záznamu z pitvy, který navrhla obhajoba, zcela odmítl i státní zástupce Vít Legerský. „Přehrání videozáznamu z pitvy by bylo opakováním již provedeného důkazu,“ uvedl.

Vše o případu Petra Kramného čtěte ZDE›››

Další videa
Články odjinud