Proti rozsudku Petra Kramného se odvolala i jeho matka! Spis o 6300 stranách je už u Vrchního soudu

Autor: ČTK - 
21. března 2016
15:13

Případ sedmatřicetiletého Petra Kramného, jehož v lednu ostravský krajský soud nepravomocně odsoudil za vraždu manželky a dcery v Egyptě k 28 letům vězení, již dostal na stůl olomoucký vrchní soud. Proti původnímu rozsudku se odvolal žalobce, obžalovaný a také jeho matka. "Se spisem čítajícím aktuálně více než 6300 stran textu se nyní bude senát podrobně zabývat," řekl mluvčí olomouckého vrchního soudu Vladimír Lichnovský. Termín projednání kauzy zatím nelze odhadnout.

"Odvolání podal jednak obžalovaný Kramný, a to do všech výroků napadeného rozsudku. Odvolání směřující v neprospěch obžalovaného podal rovněž státní zástupce, a to do výroku o trestu a výroku o náhradě škody. Odvolání směřující ve prospěch obžalovaného podala také matka obžalovaného Irena Rychlá, a to do výroku o vině a do výroku o trestu," uvedl mluvčí soudu. Podotkl, že odvolání obžalovaného Kramného čítá 124 stran textu a přílohy.

Případ obžalovaného Kramného dostal na stůl senát v čele s předsedou senátu Václavem Čapkou. Senát se nyní musí se spisem podrobně seznámit, není přitom omezen žádnou zákonnou lhůtou. "Jelikož se však jedná o věc vazební, bude tak činit s co největším urychlením, přičemž však zároveň nelze opomenout to, že se nejedná o jedinou věc, kterou se tento senát v současné době zabývá. V tomto okamžiku tedy nelze říci, zda bude v této věci nařízeno veřejné zasedání, popřípadě kdy," dodal mluvčí soudu.

Ostravský krajský soud potrestal sedmatřicetiletého Kramného z Karviné letos v lednu. Senát ho uznal vinným, že v červenci 2013 na dovolené v Egyptě zabil elektrickým proudem svou šestatřicetiletou manželku a osmiletou dceru. Obě byly nalezeny mrtvé v hotelovém pokoji. Podle egyptských úřadů zemřely na následky dehydratace nebo otravy. Žádný jed ale tamní experti neobjevili. Těla po převozu do Česka pitvali znalci z Ústavu soudního lékařství v Ostravě, kteří došli k závěru, že oběti zemřely po zásahu elektrickým proudem.

Kramný také musí podle rozhodnutí ostravského soudu zaplatit příbuzným své ženy celkem osm milionů korun. Kramný od počátku vinu popíral, tvrdil, že celá rodina měla žaludeční problémy.

Kramný je ve vazbě, olomoucký vrchní soud nedávno zamítl jeho stížnost na prodloužení vazby.

tymitaky ( 28. března 2016 19:33 )

Kolik jich bylo za odsouzení? "Zhruba třikrát více na jednoho obyvatele než např. v Německu" může také znamenat, že máme lepší opravné prostředky.

joldh ( 28. března 2016 16:21 )

To je teda drzost!!! Buď ráda, že nevisí! (Třeba zrovna v Egyptě!!!) Zasloužil by si to.

kapsa72 ( 27. března 2016 15:46 )

Ano eivo. Existuje moznost, ze spravedlnost nezustane naplnena. Je moznost ze dojde k justicnimu omylu, ktere potvrdi Tve obavy o kvalite ceske justice. Kauza Kramny, muze byt jednim z omylu ceskych soudu. Ale to jen v pripade, ze odvolaci soud Jej sprosti viny.!

eiva ( 27. března 2016 12:41 )

Počet 3895 nevinných ( 2 lidé denně) jich bylo v posledních pěti letech odškodněno tuzemským ministerstvem spravedlnosti za nezákonná stíhání, vazbu a odsouzení. Zhruba třikrát více na jednoho obyvatele než např. v Německu. Chyby nebo možné manipulace ve prospěch žaloby jsou důvodem, proč byli lidé v Česku za posledních pět let osvobozeni a dostali odškodné. Skoro čtyři tisíce případů justičních omylů o kvalitě české justice nesvědčí. Bude kauza Kramný jedna z nich?

kapsa72 ( 26. března 2016 18:01 )

Vesele velikonoce, hodne legrace a zabavy, preje K999, kacote, i vsem jinym diskuterum kaspik..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud