Uniklo z rozsudku: Víc než pohřeb Moniky a Klárky zajímal Kramného odvoz auta z letiště

21. 3. 2016
05:00

Žádná lítost, ani zájem o to, jak budou jeho zemřelá manželka s dcerou pohřbeny. Tak popsala sestra Petra Kramného Lenka hovory, které se svým bratrem vedla poté, co byla těla Moniky a Klárky převezena do Česka.

Výpověď sestry Kramného do detailu přetlumočila soudkyně Renata Gilová v odůvodnění svého rozsudku. Z některých vyjádření je patrné, jak Lenka postupně ztrácela ve svého bratra důvěru.

„V době, kdy se řešil pohřeb Moniky s Klárkou, začalo jí docházet, že obžalovaný v podstatě nikdy neprojevil žádnou lítost nad jejich smrtí. Tehdy mu sama nabídla, že mu pohřeb zadokumentují, nahrají na kameru, nafotí, on to odmítl. Chtěla, aby po návratu viděl, že byly důstojně pohřbeny,“ píše soudkyně v rozsudku.

Sestra se nakonec později dozvěděla, že Kramný pohřeb sledoval na svém tabletu přes internet. I tak ale měla zřejmě pocit, že o poslední rozloučení nejevil valný zájem. „V době, kdy vedli řeči o pohřbu, obžalovaného více zajímal převoz jeho vozidla z letiště z Ostravy než samotný pohřeb. To také nedokázala pochopit a řekla mu to. On na to reagoval tím způsobem, že přece tam auto nenechá,“ popsala Gilová.

Později Lenka přestala svému bratrovi věřit úplně a v přípravném řízení i během soudního líčení vypovídala proti němu. Obhájkyně Rejžková dokonce vyjádřila podezření, že policisté skrze Lenku s nicnetušícím Kramným manipulovali a pomocí různých otázek se snažili získat potřebné informace.

 

kraken79 ( 10. května 2016 12:15 )

přesně tak!!!souhlas

ctrlcopy ( 21. března 2016 18:39 )

Nemohl by být, v tomto výjimečném případě, použit trest smrti? Prosím.

verka1 ( 21. března 2016 16:20 )

Kramný byl v Egyptě a tak se staral o věci, které mohl jenom tam zařídit. Že by se nezajímal o pohřeb? snad věděl kdy budou mít holky pohřeb a vzpomněl si, nic jiného udělat nemohl, byl kolik kilometrů od ČR.

zkratik ( 21. března 2016 13:15 )

a to měli jejich těla vézt v podpaží,abys na ně viděla?

valesovavera ( 21. března 2016 12:54 )

Na tom pohřbu bylo houby vidět přes samé deštníky

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa