Dvojníci se natáčeli během léta. „Točili jsme v Praze, Slaném, Litoměřicích, ve dne i v noci. A hlavně to bylo v době, kdy Česko sužovala ta příšerná horka,“ vzpomíná Hladík, reportér zpravodajství deníku Blesk a rovněž příležitostný herec.

Po boku Nárožného trávil téměř každou minutu. „Kvůli vysokým teplotám trpěl jako zvíře! Měl na sobě teplé kalhoty, košili, vestu, sako a na hlavě paruku. Pot z něj tekl proudem, přesto si udržel humor a pochvaloval si, že prožil celý život s holou hlavou,“ směje se Hladík.

Oblíbený komik prý kvůli vlasům nekonečně špičkoval: „Nechápu, jak s tím lidi můžou chodit?!“ 

Zlodějíček vs. učitel

Film Jiřího Chlumského podle scénáře Petra Hudského je o zlodějíčkovi (Ondřej Sokol), kterého má v hrsti místní mafián (Petr Nárožný) kvůli velkým dluhům. Musí pro něj ukrást obraz, což mu neustále ztěžuje jeho přihlouplý kamarád (Jakub Kohák). Do cesty se mu ale připlete slušný učitel (opět Ondřej Sokol). Role si vymění, a tím se učitel dostává do pořádné šlamastyky…

Dvojník Sokola: Ajťák ze Zlína

Ondřej Sokol (44) má sice ve filmu dvojroli, na place byl ale k dispozici i jeho dvojník Michael Hýža (40). „Ve filmu mě je vidět někde z boku, zezadu nebo shora, ale do obličeje nikdy,“ řekl »ajťák« ze Zlína, kterého prý do konkurzu navezla jeho sestra. Vzali ho prý kvůli stejnému tvaru lebky.

»Držák« Krainová

Simona Krainová (43) si opět střihla roli barmanky jako ve filmu Kamarád do deště 2. „Taky si zažila svoje. Při nočním natáčení čekala hodiny na záběr, vedro bylo k padnutí. Když měla přijít její scéna, strhla se příšerná bouřka, provazy deště. Všechno se muselo přerušit. Odjížděl jsem domů kolem třetí ráno, ale ona pořád čekala na svůj několikavteřinový záběr,“ vzpomíná Ivan Hladík s obdivem.

Fotogalerie
10 fotografií