Místo odpočinku pro Moniku a Klárku: Mají dva hroby

Autor: red, haj - 
16. července 2015
20:05

Dva náhrobky, dvě žluté kytice pro Klárku. Na zesnulou dívenku, která by ve čtvrtek oslavila desáté narozeniny, vzpomíná v těchto dnech celá její rodina. Ta je ale mezi sebou ve válce kvůli podezření Petra Kramného z vraždy, a tak příbuzní dívčiny maminky Moniky a rodiče Petra K. uctili památku Klárky každý po svém.

Za mrtvou dívenku zapálily svíčku na karvinském hřbitově obě znesvářené části jejího příbuzenstva. Každá však na svém náhrobku, které leží těsně vedle sebe.

Na levý z náhrobků přinesli kytici žlutých růží rodiče Petra Kramného. „Prarodiče Klárky tady byli časně ráno. Donesli kytici žlutých růží,“ řekl Blesku pracovník hřbitova. Právě tuto barvu Klárka dle kamarádek milovala.

Ani bratr mrtvé Moniky Radmil N. s otcem Moniky Erichem N. na Klárinku nezapomněli. Přinesli též žlutou kytici, kterou položili na místo posledního odpočinku Moniky a Klárky. „Radmil tady chodí taky pravidelně. Jde vidět, že mu jediná neteř a milovaná sestra schází,“ dodal muž v montérkách.

Proč mají zavražděné ženy hned dva náhrobky vedle sebe? Jsou za tím právě spory jejich příbuzných. Původně bylo totiž pouze jedno pietní místo, které zdobil náhrobek ve tvaru srdce, jež hlídá anděl. Tento náhrobek nechal zhotovit sám Petr K.po svém návratu z Egypta. Po jeho obvinění z vraždy jeho manželky a dcery se příbuzní mrtvých rozkmotřili a matka Kramného Irena, která dodnes věří v jeho nevinu, nechala náhrobek přesunout na vedlejší prázdné místo.

Monika a Klárka tak nějaký čas ležely v odkrytém hrobě, dokud Moničin bratr Radmil nenechal postavit novou kamennou desku se vzkazy: Světu jsi možná jen jednou osobou, ale jedné osobě můžeš být klidně celým světem“ a Je jen jedno nepochopitelné štěstí v životě: Žít pro druhého... Je to ta nejkrásnější věc na světě.“ Radmil také k hrobu přidal urnu s ostatky Moničiny zemřelé maminky Evy. Mají právo být spolu,“ říkal hned po její smrti. 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

kdoasi ( 17. července 2015 08:07 )

joldh:to je marná snaha.Kdo nechce pochopit,nepochopí.Hofík žádá,abychom s jistotou ukázali na vraha,ale sám nepředložil jediný možný důkaz,že by to mohl udělat někdo jiný,než Kramný.Jsou to slepí a tupí zastánci PK bez rozumné argumentace,kdo jiný,proč a jak to mohl udělat.Vůbec jim nevadí,že nikde ve spisu není ani náznak přítomnosti jiné osoby,neřku-li motivu.Prostě tupouni.

hrobarkapsa ( 17. července 2015 00:50 )

Ty přispíváš mrtvým jak, že tu krákáš jako obludná hňupka. Listure naráží na článek a má pravdu. bac-buc rovněž a na ty kydy kolem. Tak blbka budeš ty. A Kramný otec? Co ty víš co vše pro ni dělal, chvály svědků byly. Kroužky s ní jezdil, hráli si a jestli ji ublížil, zatím NIKDO, NIKDO!!!!!!!!! neví, ruku na srdce a bez hrubostí. Dovez tam svíčky a necamrej se tady.

zkratik ( 17. července 2015 00:20 )

a že si nedáš pohov ty,nechápu,proč by měl Radmil dávat nějaký okázalý dary,byl to strejc,co pro Klárku udělal Kramnej?

joldh ( 17. července 2015 00:20 )

To je pořád dokola. Nech to kompetentním! Navíc Petr K není jediný, kdo měl, nazvu to nevhodnou manželku, já jsem se třeba rozvedl, ideální to není ale polepšil jsem si!

bum-bac-buc ( 17. července 2015 00:15 )

Články a hrubosti sem zavádějí takoví jako ty, plus omílání v článcích. \dejte si do září všichni pohov a to bude andílkům ku prospěchu, pindo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud

Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! I 1 DÍTĚArrow

Zavřít