Psycholožka o případu Petra Kramného: Své historce sám uvěřil!
Petr Kramný (35) obviněný z vraždy Moniky (†36) a Klárky (†8) staví celou obhajobu na svém příběhu o otravě a k němu bude shánět i nové důkazy. To ho ale podle mínění psychologa může také potopit!
Historka o otravě by zřejmě žila dále, kdyby ji policie pitvou nevyvrátila – důvodem úmrtí byla elektřina. „Nepromyslel všechny varianty. Sázel na to, že vyšetřování v Egyptě v létě nebude pečlivé,“ řekla Blesku policejní psycholožka Ludmila Čírtková.
Důkazy k ničemu
Perfektně propracovaná a neměnná výpověď Petra K. o smrti rodiny mu u policie zřejmě nepomůže. „Mechanické opakování svědčí o připravenosti výpovědi. Když něco tahá člověk z paměti, vypadá to úplně jinak,“ popsala Čírtková. Ani tohle ale Petra Kramného nerozhodilo. „Klient za svou verzí stojí a budeme hledat další důkazy,“ sdělil Blesku jeho obhájce Jaromír Richter. „Samozřejmě bude dál šperkovat svůj příběh, což je pro policii výhoda. Jednoho dne ho můžou nachytat,“ dodala psycholožka.
Co se stalo
Monika a Klárka byly nalezeny mrtvé loni 30. července v hotelovém pokoji v egyptské Hurghadě. Petr K. byl do konce října vyšetřován v Egyptě, do vazby v Česku putoval v únoru.
Postřehy psycholožky Dagmar Čírtková
▲ Dohrát do konce
Většinou pachatelé dohrají svou »roli« až do konce. Své historce častým omíláním uvěří a cítí se sami jako oběť. Případně gumují vinu tím, že byli k činu dohnáni.“
▲ Stále dokola
I když je výpověď silně propracovaná, nemusel si ji napsat předem. Pachatelé se sklonem k histrionství nemají problém vymyslet ji. Odříkávání stále stejným způsobem je znakem vykonstruované odpovědi. Pachatel o své verzi potřebuje přesvědčit, proto ji omílá.
▲ Noví svědci?
Policie hledá fakta. Pokud vyslýchaný nemá informace přímo k činu, nemá to smysl. Jedině, že by třeba mamince Petr Kramný řekl: „Kdo ví, jak se vrátíme,“ nebo podobné náznaky.“
Mam vytiahnuté kozy až na päty
