Matka se zastává Petra Kramného: Není drsňák a v Klárce se viděl!

Autor: Ivana Žáková, Kateřina Moravcová - 
13. března 2014
05:00

Blesk včera přinesl exkluzivní rozhovor s matkou Petra Kramného (35). Ten je ve vazební věznici, neboť je obviněn ze zabití Moniky (†36) a Klárky (†8). Paní Irena proto hovořila o vztahu Kramného k ženě a dceři, ale i o tom, jakou má Petr povahu. Blesk proto byl ve škole, kam Klárka chodila, a na názor se zeptal také psychiatra.

Matka: Syn není drsňák

Matka Petra Kramného v rozhovoru také uvedla: „Petr vypadá navenek jako drsňák, ale přitom má hrozně měkkou povahu. Nepil, nekouřil, když se šli bavit nebo byli na návštěvě, většinou pocucával kolu a moc toho nenamluvil. Prostě takový rodinný typ...“

Psychiatr: I slušňák může vraždit

A co na to řekl psychiatr Karel Moravec z Karlových Varů? Podle jeho slov může i kliďas vraždit: „Za svou dlouholetou praxi jsem mluvil s několika matkami usvědčených vrahů. Každá by za svého kluka dala ruku do ohně. Je těžko představitelné, že by jejich hodný malý chlapeček něco takového provedl,“ říká. To, že Petr Kramný nebyl nikdy žádný drsňák, také nemusí podle lékaře nic znamenat. „I slušný člověk může být vrah. Pamatuji si na jeden případ dvojnásobného vraha, který měl vystudované dvě vysoké školy, vedl řádný život a jeho dětství bylo pokojné,“ dodává psychiatr.

Ten se také pozastavuje nad vyjádřením matky obviněného Petra Kramného, že její chlapec ve společnosti toho nikdy moc nenamluvil a jen popíjel kolu. „Vrazi, kteří svůj skutek plánují, mívají introvertní povahu, bývají to osoby, které neumí konflikt řešit z očí do očí. Většinou trpí sebelítostí. Nelitují, že se něco stalo druhým, ale pláčou nad tím, proč se zrovna něco takového stalo jim osobně,“ vysvětluje Moravec.

Video Petra K. ve věznici navštívili rodiče: Co mu nesli? - Martin Hurda, redakce

Matka: V Klárce se syn viděl

„Klárku a Moniku miloval, neřekl jim jinak než moje holky. V Klárce se viděl, staral se, aby měla čisté zoubky, vodil ji do mažoretek, do školy. Byla pro něj vším,“ řekla matka Petra Kramného.

Škola a mažoretky: Klárce se věnoval! Ne stále!

Blesk se byl ve škole, kam chodila Klárka, včera podívat. Slova matky nám potvrdila jedna z učitelek ze Základní školy Dělnická v Karviné, kam Klárka chodila. „Když nastoupila do první třídy, tak ji vodili do školy tatínek i maminka. Nikdy jsem neslyšela, že by Klárka o otci něco nepěkného pověděla,“ popsala Blesku učitelka z prvního stupně.

„Viděla jsem Klárku, jak šli společně s tátou do školy a drželi se za ruce. Ve druhé třídě jsem ji ale vídávala i samotnou. Nevidím důvod, proč by ji rodiče pořád doprovázeli do školy, když bydlela prakticky za rohem a nepřecházela žádnou cestu,“ popsala zase paní Katka, matka Klárčiny spolužačky.

Klárka si moc oblíbila klub mažoretek v Krajském středisku volného času Juventus, kam chodila dvakrát týdně. „Moniku jsem měla strašně ráda, byla to skvělá ženská a máma. Jejího muže jsem ale nikdy nepoznala, pokaždé přišla bez něho a nikdy o něm nemluvila,“ pověděla Blesku maminka Eva, která má v klubu dceru. Podle dalších maminek Petr Kramný Klárku občas do mažoretek doprovodil, ale dovnitř nechodil a neviděly ho ani na soutěžích.

beztedoprdele ( 15. března 2018 13:40 )

Dostal to co mu patří a rodiče než se dál soudit,raději šetřit a pomáhat splácet dluh. On už dobře ví jak to provedl.Těch 28 let je málo, za smrt dítěte bych mu dala trest smrti,zbytečně takového darebáka živit na úkor státu.

danuska555 ( 13. března 2014 22:51 )

Ty bys intelektu, stejne nerozumel, na tebe musim pomalu, po lopate vis ?

jentakjen ( 13. března 2014 13:50 )

bez porady, kašpare, jsi zase už nervozní, jedna ženská a jak tě to rozhodí

iribr ( 13. března 2014 13:27 )

proc by je vrazdil elektrikou a pak to svaloval na otravu? Mu muselo byt jasne, ze se bude delat pitva ne? Kdybych nekoho vrazdila elektrinou vymyslim si ze se Monika fenovala a dostala zkrat protoze ta koupelna vypadala docela jete. Jsou to zvasty. Nic na nej nemaj. Nevim jestli to udelal nebo ne, ale teorie s rucnikem na spankach me teda nepresvedcuje. Buh vi jake dukazy maji. Do bulvaru pousti kraviny aby byl klid od verejnosti.

qwertina ( 13. března 2014 13:17 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud