Exkluzivní rozhovor s Petrem K.: Jak jsem utíkal z Egypta

Autor: ljš - 
8. listopadu 2013
05:00

Petr K. (35) se minulý týden vrátil z tříměsíčního egyptského pekla, ve kterém mu zemřela žena Monika (†36) a dcerka Klárka (†8) a Blesku poskytl exkluzivní rozhovor! Co řekl o svém dramatickém odletu z Egypta?

Petr K. Blesku přiznal, že ho propuštění z egyptského vězení šokovalo. "Nejdřív jsem tomu vůbec nechtěl věřit. Nemohl jsem. Počítal jsem s tím, když mi zazvonil telefon, že lhůta bude prodloužena a netušil jsem vůbec, že pobyt končí a jedu domů," svěřil se v exkluzivním rozhovoru pro Blesk.Je přesvědčený, že Egypťany k jeho propuštění nevedla žádná mimořádná událost. Prostě jen splnili dohodu. „Skončila tříměsíční lhůta, která sice byla dána ústně, ale dodrželi ji. To byl jeden důvod. A druhý? Nebylo mě tam proč zadržovat, protože jsem nic neudělal." S nikým z vyšetřovatelů nebo žalobců přitom před odletem vůbec nemluvil. "Prostě mě naše paní konzulka po telefonu sdělila, že prokurátor zrušil zákaz a můžu hned vycestovat,“ popsal události před odletem.

Policisty nepotkal ani cestou do letadla, jak se spekulovalo. "Na letiště jsem byl odvezen osobním autem. Tam si mě přebrali delegáti cestovky. Byli tam jen oni," řekl.

Přestože se na návrat domů velmi těšil a upínal k němu veškeré naděje, emoce jím cloumaly především, když se jeho letadlo odlepilo od egyptské půdy. "Když jsem odlétal z Egypta, pocity byly hrozné, nechal jsem tam část sebe, ztratil jsem tam rodinu. Pocity, když jsem přilétal, nebyly téměř žádné, to spíš při tom odletu," svěřil se Blesku.

Video Petr K. - útěk z Egypta - Etienne Bláha, Ondřej Rybár

 

Rozhovor s Petrem K. čtěte v pátečním tištěném BleskuRozhovor s Petrem K. čtěte v pátečním tištěném Blesku | Blesk – Karel Kopáč, INT

 

 

cinderella1 ( 10. listopadu 2013 18:16 )

"Jak jsem utíkal z Egypta" ...to vypada Pleskaci, jakoby odtamtud opravdu vzal P.K. kramle ...bez povoleni k odletu do CR.

itartas ( 9. listopadu 2013 09:35 )

itartas ( 9. listopadu 2013 09:34 )

Z egyptskeho pekla...to je zajimave, ze do toho pekla jezdi turiste relaxovat

santamonica ( 8. listopadu 2013 20:53 )

v historii kriminalistiky je spousta pripadu kdy vrah byl znam, ale nemohl byt souzen, protoze nebyly zadne dukazy.

santamonica ( 8. listopadu 2013 20:51 )

Kdyz jsem cetla "Jak jsem utikal z Egypta", tak jsem cekala dramaticky utek pousti s Beduiny na velbloudech, kteri ho pronasledovali az k letisti, ale Peta se svizne vyhoupl na kridlo pomalu se rozjizdejiciho letadla a neohrozene jim fouknul. Uz jsem videla jak v Karvine busi na jeho dvere Hollywood a producenti se perou o vlastnicka prava. No, a on se z toho vyklube clanecek, ze mu zavolali, on sedl do letadla a normalka odletel. Ted abych si sla koupit nejakyho Indiana Jonese abych se z toho zklamani vzpamatovala.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud