Čtvrtek 1. června 2023
Svátek slaví Laura, zítra Jarmil
Polojasno 25°C

Sexy pilotka brázdí oblohu v obřím boeingu: Kráska má na internetu statisíce fanoušků

Autor: rix - 
11. března 2023
19:06

Michelle Goorisová (31) z Nizozemska je zřejmě nejznámější žijící pilotkou. Mladá kráska pilotuje obrovské boeingy už deset let a o své pracovní zážitky se dělí se statisíci fanoušky na sociálních sítích. Původně se přitom vydala na dráhu doktorky. 

Jako mladá studentka se Michelle nejdříve vrhla na studium medicíny. Časem ale zjistila, že ji lidské tělo zase tolik nezajímá. Učarovalo ji totiž něco úplné jiného. Zamilovala se do velkých letadel. Vzala osud do svých rukou a rozhodla se, že bude pilotovat dopravní letouny.

Video  Sexy pilotka (31) brázdí oblohu v obřím boeingu.  - Instagram: dutchpilotgirl
Video se připravuje ...

Sympatická Evropanka tedy začala s intenzivním dvouletým tréninkem a stále více ji přitahovala představa, že se stane opravdovou pilotkou. To není jen tak. Michelle ale měla předpoklady.

V matematice a fyzice byla výborná. Když konečně získala licenci na pilotování, začala se této profesi věnovat naplno. Nyní má za sebou řadu komerčních i soukromých letů po celém světě. Létá na stroji Boeing 737 pro holandské aerolinie. Je ráda, že boří zažité stereotypy. 

„Lidé moc neočekávají, že by ženy pilotovaly letadlo,“ vysvětlovala. Jedním dechem ale dodala, že v branži je na ní nahlíženo naprosto rovnocenně. „Zacházejí se mnou stejně jako s jinými mužskými piloty. Nikdy jsem nezažila nějakou formu útlaku nebo sexismu,“ pochvalovala si Goorisová své zaměstnání pro deník Daily Mail.

Pilotka žijící v Amsterdamu uvedla, že pilotek je pořád více. „Skutečně jsme v menšině, ale vidím zlepšení. V dnešní době nastupuje mnoho nových pilotek, jdeme správným směrem,“ pokračovala. 

O své zážitky z cest se Michelle dělí se statisíci fanoušky na sociálních sítích. Na Instagramu nasbírala přes 300 000 obdivovatelů. Lidem ve videích vysvětluje různé úkony ohledně pilotování dopravních letadel. Jak přiznala, ze všeho nejradši má přistávání. Zmínila případ letiště v Santorini. „Je tam kratší dráha, takže je to zajímavější. Ale pořád nic obtížného,“ dodala. 

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa