Čtvrtek 28. září 2023
Polojasno 24°C

Dovolená v ráji se proměnila v horor: Miminko bojuje o život kvůli infekci!

Sedmitýdenní Lucky trápí plicní infekce.
Sedmitýdenní Lucky trápí plicní infekce.  (Autor: Gofundme/Facebook)
Autor: rix - 
13. února 2023
10:45

Maminka Honey Ahimsová trávila se svou sedmitýdenní holčičkou Lucky a snoubencem Panem dovolenou na Bali, když dívka dostala na první pohled nevinný kašel. Pobyt v ráji se však náhle proměnil v boj o život! Miminko skončilo v kritickém stavu nemocnici, protože nemohlo dýchat. Podle lékařů za vše mohla bakteriální infekce. 

Malinkou Lucky museli převézt do nemocnice ve středu v časných ranních hodinách. Na vině byly silné problémy s dechem a bolestí v krku. Miminko doslova lapalo po vzduchu. Kritické situaci přitom nejdříve nic nenasvědčovalo. „Nejdříve jsem se jí jen snažila dopřát hodně spánku, ale tu noc se její stav velmi zhoršil,“ uvedla v slzách maminka. 

Cestou na pohotovost si matka prožila doslova noční můru. „Na chvíli zavřela oči a byla studená. Myslela jsem si, že zemřela,“ popsala stav své dcery. Lékaři v nemocnici Lucky moc velké naděje nedávali. Mamince a jejímu snoubenci doktoři sdělili, že má jejich dívenka padesátiprocentní šanci na přežití. 

Zařízení, ve které se Lucky momentálně nachází, nemá správné lékařské vybavení. Podařilo se ale to hlavní, zachránit miminku život. Dívenku lékaři přemístili na plicní ventilátor a její stav se trošku zlepšil. Jak informoval deník Daily Mail, mezitím vyvstal další problém. 

Rodina chce dívku převézt zpět domů do Austrálie. To ale stojí obrovské peníze. Celkově se částka vyšplhala v přepočtu zhruba na 3,5 milionu korun. „Přála bych si, abych ji mohla teleportovat domů do Austrálie a aby mohla být v té nejlepší nemocnici,“ zoufala si Ahimsová. 

Než bude moci maminka se snoubencem řešit převoz, musí lékaři Lucky převést do stabilizovaného stavu. To se zatím nepodařilo. Zoufale také hledají odborného lékaře. Nemocnice, kde Lucky momentálně bojuje o život, nemá dětské plicní specialisty. „Není nic horšího, než když vám lékař řekne, že vaše dítě to nezvládne,“ uvedla Australanka. 

Společně s příbuznými založila účet na Gofundme, kde se na převoz malé Lucky domů vybírají peníze. Výtěžek už se naštěstí blíží ke třem milionům korun. „Doslova jsme uvízli v těžkém bodu. Máme na to, abychom ji udrželi naživu, ale ne abychom její stav zlepšili,“ dodala matka malé dívenky k situaci v nemocnici na Bali. 

Video  Pět nejděsivějších epidemií v moderních dějinách lidstva  - Videohub
Video se připravuje ...

rukka ( 20. února 2023 08:53 )

Kravu matku zavrit a nechat vse zaplatit🤮

Vanility ( 19. února 2023 16:08 )

Dítě - 7. týdnu, takže letěli nejspíš ještě v šestinedělí měla potřebu tahat na dovolenou přes půl světa? No, tak teď má vystaráno. Nána...

levandulova ( 14. února 2023 21:45 )

Chteli usetrit za pojisteni a ted vybiraji?

Martina Šteklová ( 14. února 2023 18:00 )

Takéto tupé matky by som zatvárala do basy. Také malē bábätko ešte nemá vytvorenú imunitu a tá blbaňa ho najskôr vezme do lietadla, kde je klíma a kopec ľudí a potom do prostredia, kde je množstvo baktérií cudzieho pôvodu pre náš organizmus. No krava.

Verča Drábková ( 14. února 2023 10:31 )

No,já bych tam nebrala ani roční natož takhle malinký miminko. Tohle nechápu. Mám ráda moře,ale kvůli dětem, kdy poslednímu je rok,jsem nebyla 10 let a vůbec mi to nechybí.Moje dvě děti viděly poprvé moře až loni,a to holce bylo 9 a klukovi 5. Byla to ohromná chyba rodičů. Dávají přednost sobě před dítětem.U nás doma je to přesně naopak.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud