Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Exotický ráj otevírá všem turistům: Na Bali ale čeká karanténa i očkované

Autor: ČTK - 
4. února 2022
09:49

Indonéský ostrov Bali, který před pandemií patřil k vyhledávaným turistickým destinacím, se ode dneška otevírá zahraničním turistům ze všech zemí. Ti však po příletu musí do karantény, uvedla agentura AP. Ostrov se otevřel návštěvníkům z 19 vybraných zemí v říjnu, první přímý mezinárodní let však přistál na Bali ve čtvrtek. Úřady si od dnešního uvolnění slibují posílení ekonomiky, která je na cestovním ruchu ve velké míře závislá.

Příjezdové podmínky zůstávají pro turisty relativně přísné. Návštěvníci, kteří mají dokončené očkování proti covidu-19, musí do pětidenní karantény. Ta je pak sedmidenní, pokud má turista jen jednu dávku. Mimo Bali a souostroví Riau je Indonésie stále uzavřená turismu, informuje české velvyslanectví v Jakartě. Podle indonéských úřadů jsou přísná opatření nutná, aby se zamezilo šíření koronavirové nákazy.

Bali zaznamenalo během epidemie propad počtu návštěvníků. V roce 2021 na ostrov zavítalo 45 zahraničních turistů, v roce 2019 jich bylo přes šest milionů, informovala stanice CNN. To představuje velkou komplikaci pro ekonomiku ostrova, kde trvale žijí čtyři miliony lidí.

Indonéské úřady povolily v říjnu příjezd turistů z 19 zemí. To však nemělo výraznější dopad na cestovní ruch, protože chyběly přímé lety na ostrov. Ve čtvrtek společnost Garuda Indonesia vypravila první přímý let z Tokia na Bali, přímé lety od poloviny února začnou obsluhovat i singapurské aerolinky.

Ministr cestovního ruchu Sandiaga Uno označil dnešní uvolnění za "pokus". Bali má letos hostit akce v rámci indonéského předsednictví skupiny G20. Setkání ministrů financí a centrálních bankéřů, které se uskuteční v polovině února, nakonec pořadatelé přesunuli do Jakarty.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa