Pondělí 30. ledna 2023
Svátek slaví Robin, zítra Marika
Oblačno, déšť se sněhem 1°C

Ocel, přírodniny i bodliny: Chirurg popsal, co všechno už vyoperoval z lidských rukou

Autor: rix - 
23. ledna 2023
19:52

Americký chirurg Nick Pappas dal na sociální síti lidem nahlédnout do své práce. Lékař z Lousiany popsal, s čím se za svou desetiletou praxi setkal. A zaměřil se i na lidské prsty. Z těch třiačtyřicetiletý doktor pacientům vytahoval šicí jehly, jehličí nebo bodliny mořského ježka. 

S lidskými prsty už si doktor užil své. Vyndavá z nich podivné předměty, vkládá do nich kovové destičky a stará se o to, aby případné zlomeniny správně srostly. „Tu a tam mě ale něco překvapí,“ usmíval se Pappas. Hned začal popisovat, s čím vším se potkal. 

Video  Americký chirurg Nick Pappas dal na sociální síti lidem nahlédnout do své práce.  - Tiktok: Nick Pappas MD
Video se připravuje ...

Zavzpomínal na muže, který přišel do jeho ordinace s rukou nafouknutou jako balón. „Kousl ho had,“ vysvětloval Pappas. Sestřičky prý zůstaly jak opařené. „Toho hada si totiž přinesl mrtvého s sebou v kýblu,“ uvedl pro deník Metro

Ze všeho nejzajímavější je ale pro Nicka vyjímání různých předmětů z horních končetin. Tímto způsobem už Američan vyoperoval z rukou svých pacientů kovové dráty, střepy, jehličí, ježčí bodliny, šrapnely i rybářské háčky. 

Většina takových operací prý zabere maximálně třicet minut. Někdy jde ale do tuhého. V případech, kdy dojde k amputaci prstu, je zákrok značně náročnější. I s tím si ale většinou Pappas poradí. „Jednomu pacientovi jsme nahradili palec u ruky palcem na noze,“ pochlubil se. „To trvalo dvanáct hodin,“ popsal. 

„To je asi ta nejnáročnější část mé práce. Když musíte část těla přesunout jinam,“ vysvětloval. Pokud se operace pokazí a cévy nepracují správně, může to vést ke špatnému výsledku. „Zrovna tento případ byl naštěstí úspěšný,“ dodal lékař.

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa