Úterý 16. dubna 2024
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Oblačno, déšť 10°C

Krokodýl zaživa sežral roční batole: Zdrcený otec (45) přes veškerou snahu dítě nedokázal zachránit

Autor: štt - 
4. prosince 2022
20:59

V malajské části Bornea obří krokodýl napadl otce (45) s ročním synem, kteří se plavili na kanoi. Tři metry dlouhé zvíře na dítě zaútočilo ve chvíli, kdy rodič uvazoval plavidlo ke břehu. Přestože se vyděšený muž snažil dravce vlastní silou zahnat, zachránit svého syna se mu nepodařilo.

Přítomní svědci popsali, jak k tragické události došlo. Šéf hasičů a záchranářů Sumosoa Rashid uvedl, že „místním obyvatelům se podařilo zachránit jednu z obětí útoku“. Pětačtyřicetiletý Moherat však utrpěl vážná zranění hlavy a musel být převezen do nemocnice v Lahad Datu, napsal The Sun.

Video  Obří krokodýl sežral zaživa roční dítě!  - Facebook
Video se připravuje ...

Otec se totiž pokoušel zachránit svého ročního syna. Přes všechno úsilí dravec stáhl dítě na dno řeky. „Existuje několik videí, které tuto tragickou událost zachytily,“ dodává Rashid. Přestože hasiči pokračují v hledání malého chlapce, předpokládá se, že je mrtvé.

V listopadu došlo v Kostarice k obdobnému incidentu. Více než tři a půl metru dlouhý krokodýl zde napadl rodinu, která u řeky chytala ryby. Zvíře se vrhlo na osmiletého chlapce a škubnutím mu utrhlo hlavu. Otec se pokusil syna zachránit, ale bez výsledku.

V Malajsii k napadnutí člověka krokodýlem dochází poměrně často, jelikož místní obyvatelé využívají řeky jako zdroj rybolovu. Před dvěma lety obří plaz zabil dítě, které se koupalo se svým kamarádem koupalo nedaleko Sabahu.

dana lattova ( 5. prosince 2022 09:14 )

No to je zase vytvor "zaziva sezral rocni batole". To je prece zcela prirozene, ze takovou malou korist jednoduse pohlti. Tam je zcela normalni ze lide nosi male deti vsude s sebou a nemysli na nebezpeci. Taktez se to stava s velkymi hady nebo jinymi dravci, kteri vyuziji prilezitost. 🤔

Zobrazit celou diskusi