Středa 31. května 2023
Svátek slaví Kamila, zítra Laura
Polojasno 21°C

Máte strach z jaderného útoku? Na eBay si teď můžete koupit obří atomový kryt v Německu

Autor: štt - 
9. listopadu 2022
13:30

Na eBay lze koupit německý protiatomový bunkr z dob studené války. Dominantou stavby je propracované technické zázemí, jenž bylo vybudováno za účelem přežití katastrofy. Nový majitel za netradiční nemovitost zaplatí v přepočtu necelých 40 milionů korun. 

Kryt o velkorysé rozloze 850 m2 se nachází ve městě Xanten na západě Německa, napsali na Daily Mailu. V inzerátu, jenž se dostal na titulní stránku tamních novin, se píše: „Uprostřed krásného Xantenu se nachází útočiště, které vám zajistí bezpečí za jakýchkoliv okolností.“

V minulosti betonová pevnost sloužila Bundeswehru, která využívala přilehlý pozemek k cvičení vojáků. Proto je vybavena funkčním elektrickým systémem, jenž je napájen z generátoru a řízen důmyslným ovládacím systémem. Samozřejmě zde nechybí ani nádrže na vodu, ani sklad potravin. Realitní makléři uvádějí: „Nejen dobové technické vybavení, ale i celková atmosféra vás přenesou do dob dávno minulých“.

Bunkr, jenž se nachází ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, není uzpůsoben k přímému nastěhování. „Stavba je obecně v dobrém stavu, ale je třeba ji nejdříve vyklidit a poté opravit. Na revizi čeká celý technický systém,“ dodávají prodejci. Součástí nabídky je i pozemek o rozloze 8000 m2. Ten lze mimo soukromé účely využít jako paintballové hřiště.

Video  Kryty a bunkry: Kam se schovat a co mít v evakuačním zavazadle?  - Videohub
Video se připravuje ...

krapotkin ( 9. listopadu 2022 17:15 )

Miliony nemám, investoval jsem část do chatrče u Melbourne a strach nemám. Když to bouchne tak to bouchne. Buď stihnu utéct nebo bude Vládíkova rachejtlička rychlejší. V každém případě už nebudu muset živit tuhle nenažranou vládu komediantů.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa