Neděle 7. srpna 2022
Svátek slaví Lada, zítra Soběslav
Polojasno 23°C

Co psal Blesk před 30 lety? Příběh druhého sexshopu u nás: Majitel krám vypiplal a... Zemřel! Z vibrátorů „vyrostly“ kytičky!

Autor: J. Doležal, V. Hradská - 
26. června 2022
05:00

V Česku jsou jich dnes stovky, ne-li tisíce! Před 30 lety ale obchody s erotickým zbožím byly v zemi něčím absolutně novým a neokoukaným. Ten v Českých Budějovicích, o němž psal Blesk 25. dubna 1992, otevřeli jako teprve druhý v republice.

Krámek s erotickým zbožím v Biskupské ulici, napůl cesty mezi biskupstvím a věznicí, zažíval v dubnu 1992 zlaté časy. Internet začal v našich zeměpisných šířkách fungovat teprve 13. února téhož roku, takže byl ještě v plenkách a nějaké nakupování prostřednictvím e-shopů nepřicházelo v úvahu. Není proto divu, že se dveře krámku netrhly. Češi, lační po erotice, nakupovali hlavně vibrátory a svůdné prádélko.

Muži – ženy sólo

„Mám to jako přilepšení k důchodu, samotný obchůdek by mě neuživil,“ přiznal Blesku před 30 lety majitel pan Hanzlík. „Byl příjemný a moc milý. Zavedl kuriózní otevírací dobu, zvlášť pro dámy a zvlášť pro pány,“ vzpomínají dodnes místní lidé.

„O obchůdek se staral, ale když umřel, nebyl nikdo, kdo by to po něm převzal...“ litují. Erotické zboží ve výkladní skříni postupem času nahradily růže, gerbery, karafiáty či orchideje. Květinářství na místě dřívějšího sexshopu funguje už devatenáct let...

Co psal Blesk před 30 lety:

Třicet let starý článek o druhém českém sexshopu.

 

Kauzy z titulních stran Blesku změnily tvář české společnosti. Za 30 let existence jsme jich přinesli nespočet!

Další naleznete zde.

smradlavamakrela ( 26. června 2022 14:36 )

To bylo veselí když v Batelově vysílali porna přímo do celé obce prez anténu a lehké děvy Na mýtě při stryptyzu čůrali na ty ochlasty .

krapotkin ( 26. června 2022 14:00 )

Bleskové, už jste jako všechny české televize - ty také pořád vzpomínají, co vysílaly před 30 a více lety. Nového nevidíte nic. To si ještě exsoudruh Dvořák při žebrání o navýšení poplatků sám navýšil odměnu za oblbování národa na 2,4 milionu Kč.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa