Neděle 7. srpna 2022
Svátek slaví Lada, zítra Soběslav
Polojasno 23°C

Nacistické zlato za miliardy! Vím, kde je, tvrdil proslulý pátrač

Ve vodách Karibiku se nachází uloupené nacistické zlato?! Horlivě po něm pátrá tým průzkumníků.
Ve vodách Karibiku se nachází uloupené nacistické zlato?! Horlivě po něm pátrá tým průzkumníků.  (Autor: Profimedia)
Autor: rix - 
27. června 2022
09:53

Proslulý hledač pokladů Roger Miklos tvrdil, že vystopoval potopenou německou ponorku z 2. světové války nacpanou zlatem a uměním, které nacisté uloupili z dobytých zemí. Přesné místo nálezu nikdy nezveřejnil, má to ale být u karibských ostrovů Turks a Caicos. Štafetu v pátrání po miliardovém pokladu převzal průzkumník Mike Fletcher.

Dokumenty dobrodruha Miklose byly předány potápěči a průzkumníkovi Mikeu Fletcherovi, který pátrá po ztroskotané ponorce v rámci dokumentu kanálu History Channel s názvem „History’s Greatest Mysteries“. A pátrání to je opravdu důkladné. Aby taky ne, jmění by to bylo obrovské. „Jde o miliardy dolarů,“ upřesnil Fletcher. 

Pan Fletcher, který má 40 let zkušeností jako průzkumník vraků, vede při hledání ponorky vlastní malý tým. Věří, že zlato najde. „Dávalo by to smysl, že část uloupeného bohatství mohla být naložena do ponorek a pašována do bezpečných přístavů,“ vysvětlil podle deníku Daily Star.

Fletcher se opírá o Miklosovy staré zápisky a mapy. Podle těch chce bohatství najít. Informaci, kde přesně se ale zlato nachází, si ale proslulý hledač pokladů vzal s sebou do hrobu. Podle kanálu History Channel řekl, že šlo o jednu z devíti ponorek, které operovaly u karibských ostrovů Turks a Caicos.

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa