Neděle 26. června 2022
Svátek slaví Adriana, zítra Ladislav
Oblačno, bouřka 24°C

Malého fyzika Elliotta (13) přijali na doktorské studium: Škola ale stojí stovky tisíc!

Autor: rix - 
25. dubna 2022
19:00

Třináctiletý Elliott Tanner z americké Minnesoty miluje matematiku s fyzikou. Na vysokou školu šel už v devíti letech! Malý Einstein chce jednou být teoretickým fyzikem a profesorem fyziky na univerzitě. Jeho sen se možná splní. Talentovaného hocha přijali na doktorské studium. Jeho rodiče ale řeší problém, studium stojí statisíce a tolik peněz nemají. 

Jeho bakalářský titul už je za rohem, dostane ho 12. května. Stane se nejmladším bakalářem v oboru fyziky a matematiky. Elliott ale míří ještě daleko výš. Hocha přijali k doktorskému studiu Physics University of Minnesota. Má to ovšem háček. Takové studium stojí velké peníze. Mladý fyzik teď se svými rodiči řeší, jak sehnat v přepočtu závratných 924 000 korun. 

Jeho maminka Michelle byla ze situace zoufalá. „Snažili jsme se žádat o jakákoli stipendia nebo granty, ale bez úspěchu,“ přiznala s tím, že je univerzita zklamala. „Jsem šokování, že škola Elliotovi neposkytla nějaký finanční balíček,“ uvedla matka talentovaného školáka. 

Rodiče malého „Einsteina“ se tak rozhodli požádat o pomoc veřejnost na platformě gofundme, kam může kdokoli přispět libovolnou částkou. A zdá se, že Elliottův příběh zabral. Peníze na účtu začaly rychle naskakovat. Elliott je nadšený. „Mám pro fyziku obrovskou vášeň,“ přiznal.

Stát se fyzikem je jeho dětským snem. „Je to jedna z mých nejoblíbenějších věcí,“ uvedl hoch, který už ve svém útlém věku doučuje své vrstevníky. Aby taky ne, matematikou a fyzikou byl posedlý od svých tří let.

Jak uvedl deník Daily Mail, vysokou školu začal navštěvovat v devíti letech. Podle některý lidí chlapec vyspěl moc rychle. „Říkají, že z něj nikdy nebude dítě,“ přiznala jeho mamka. „Dítě pořád je, akorát chodí do jiné školy,“ odmítla tvrzení, že by Elliott přišel o mládí. 

Video  Blesk Podcast: Zázrak v kvantové fyzice. Vědci zachytili částici s energií roje komárů 
Video se připravuje ...

RanniPrujem ( 26. dubna 2022 13:21 )

To je dobrá roštěnka 😚

Moly28 ( 25. dubna 2022 19:21 )

Geniální asi bude na matiku a fyziku, ale co ostatní předměty?! I tam je na úrovni VŠ nebo jak studuje ten zbytek?!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa