Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Polojasno, bouřka 23°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

163letý mnich procházející sebe-mumifikací? Sociální síť šokovala videa s thajským starcem!

Autor: rc - 
26. února 2022
05:20

Sociální síť TikTok šokovala videa, která byla natočena v thajské nemocnici. Zachycují starého muže, jenž se v nemocnici léčí. Stařec vypadá neuvěřitelně křehce. Je kost a kůže. Uživatelé proto začali okamžitě spekulovat, o koho jde. Objevily se dokonce informace, že se jedná o 163 let starého buddhistického mnicha, jenž prochází sebe-mumifikací!

Uživatelka TikToku, která si říká auyary13, na svém účtu začala publikovat videa, která zachycují jejího dědečka. Videa si okamžitě získala pozornost ostatních uživatelů a ženě začali přibývat fanoušci. V současné chvíli ji sleduje víc jak 612 tisíc lidí.

První videa, které publikovala, ukazovala jejího dědečka na podzim minulého roku doma. Následně se však objevily záběry, které byly natočeny v lednu tohoto roku. Starý muž leží v nemocnici Dan Khun Thot v Thajsku. Podle informací britského deníku Daily Star skončil v péči lékařů poté, co si zlomil kyčel.

Nicméně kolem muže, jehož jméno podle výše zmíněného deníku zní Luang Pho Yai, začaly kolovat různé zvěsti.  Podle některých je stařec, který je kost a kůže a na první pohled působí neuvěřitelně křehce, buddhistický mnich, jemuž je neuvěřitelných 163 let! Ovšem tuto informaci popřel web Snopes.com, který uvedl, že muži je 109 let.

Navíc uživatele sociální sítě překvapila informace, že Luang Pho Yai provádí praxi Sokushinbutsu, která je rozšířená u japonských buddhistických mnichů. Jedná se o praxi živé mumifikace. Proces přeměny v mumii trvá tři tisíce dní. Mniši ze sebe musí dostat veškerou vodu, proto drží přísnou dietu. Ze svého jídelníčku podle serveru Ranker.com naprosto vylučují obiloviny a vše, co obsahuje vlákninu.

Prvních tisíc dní jedí pouze ořechy a různé bobule. Následně strava zahrnuje i jehličí, stromovou kůru a pryskyřici. Jejich těla začínají pomalu chřadnout. Poslední fází je zahájení extrémní hladovky a dehydratace. Rituál zároveň zahrnuje pití jedovatého čaje. Přísná dieta je naprosto zbaví tuku, svalů a vody. V případě starce Luang Pho Yaie však nic nenasvědčuje tomu, že by právě on procházel drsným rituálem.

VIDEO: Tutanchámonova hrobka je nejznámější hrobkou světa

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi