Neděle 29. května 2022
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Oblačno, déšť 16°C

Robotický vysavač na útěku! Fluffy uprchl majitelce obchodu a zmizel

(ilustrační snímek) Robotický vysavač
(ilustrační snímek) Robotický vysavač  (Autor: archiv firem/roboticky-vysavac.cz)
Autor: rc - 
28. ledna 2022
12:58

Robotický vysavač Fluffy pravidelně uklízel obchod s lahůdkami v rakouském Wieselburgu. Začátkem týdne ale v brzkých ranních hodinách zničehonic projel posuvnými dveřmi a zmizel! Jeho útěk zachytila bezpečnostní kamera. Majitelka obchodu Ingrid Prucknerová (46) po vysavači začala pátrat a napsala výzvu na sociální síť Facebook. Z videa se rázem stal hit.

Sociální síť Facebook pobavilo video, které tam publikovala majitelka obchodu s lahůdkami Ingrid Prucknerová. Šestačtyřicetiletá žena z obce Wieselburg v Dolním Rakousku se na své přátelé na sociální síti obrátila s prosbou o pomoc při pátrání po robotickém vysavači Fluffym. Chytrý vysavač uklízel její obchod několik měsíců, pak ho to ale patrně přestalo bavit.

„Úprk“ z obchodu

Začátkem týdne se však stalo něco neuvěřitelného. Kolem sedmé hodiny ranní Fluffy zničehonic projel posuvnými dveřmi a zmizel. „Podívala jsem se na video z bezpečnostní kamery: Jede přímo k posuvným dveřím, které se otevírají a zavírají přesně ve stejnou chvíli – vždy přesně v sedm hodin kvůli zkoušce. Celá věc trvá jen pár sekund. Jako by čekal na příležitost,“ uvedla Ingrid pro sueddeutsche.de s tím, že posléze začala po Fluffym pátrat. Občas se totiž stalo, že se někde zasekl a nedojel do stanice na nabití. Nikde však nebyl k nalezení.

Hit na sítích

Ingrid proto začala pátrat i venku. Po Fluffym ale nebylo nikde ani památky. „Doufala jsem, že ho někdo najde a odevzdá na obecním úřadě. Lidé se smáli, když jsem řekla, že hledám svůj vysavač,“ dodala s tím, že se nakonec rozhodla využít přátel na Facebooku, aby jí při pátrání pomohli. Z příspěvku se však stal naprostý hit, a když se o příběh začala zajímat média, Fluffyho se jako zázrakem podařilo najít.

Svědomití popeláři

„Žena na Facebooku uvedla, že viděla něco černého jet kolem. Nejdřív jsem si nebyla jistá, jestli to mohl být náš Fluffy,“ přiznala Ingrid s tím, že si pak uvědomila, že moc robotických vysavačů se po malém městečku neprojíždí. Zjistila, že popeláři v domnění, že se jedná o odpad, odvezli vysavač do sběrného dvora, který ho následně majitelce vrátil. Naštěstí nebyl poškozený. „Vyčistil celou cestu,“ směje se Ingrid a dodala, že díky neuvěřitelnému příběhu se její obchod stal velice populární. „Teď se lidé často usmívají, když procházejí kolem obchodu,“ uzavírá Ingrid.

VIDEO: Jedna z nejkrásnějších stanic metra. Jak vypadá tento skvost zvenčí?   

koliaska105 ( 30. dubna 2022 01:13 )

Jak jsem si to četla, tak jsem se musela ujistit, jestli jste ten článek nevydali prvního dubna. To prostě nevymyslíš. Jinak já bych už dlouho taky chtěla robotický vysavač. Dokonce mám i jeden vybraný tady odtud http­s://ww­w.az­techni­ka.cz­/robo­ti-pro-domacnost/roboticky-vysavac/ Bohužel ale stojí skoro 15 tisíc a tolik si teď za vysavač nemůžu dovolit dát.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa