Neděle 5. prosince 2021
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Krvácení do mozku a náhlá smrt: Šest dětí je bez tatínka, maminka Míša prosí o pomoc

Autor: VaB - 
28. října 2021
05:00

Obrovská tragédie zasáhla šest dětí a manželku Oleksandra Buriána (†50), který náhle zemřel. Chvíli před tím, než chtěli všichni společně odjet na výlet… Maminka teď prosí o pomoc, potřebuje zabezpečit své děti (od 13 do 3 let).

„Tatínek se jednoho dne ráno probudil s úsměvem na tváři a plánoval si s námi odpolední výlet. Znenadání dostal silné bolesti hlavy,“ napsala 34letá maminka šesti dětí Míša ke sbírce na crowdfundingové platformě Donio. Na výlet už rodina neodjela. Oleksandr během chvilky upadl do bezvědomí, následně se mu zastavilo srdce.

Záchranáři se snažili tatínka zachránit, bohužel neúspěšně. „Museli jsme se začít vyrovnávat s obrovskou životní a bolestivou ztrátou. Děti se musely vyrovnat s tím, že tatínek se už domů nikdy nevrátí,“ popsala první pocity po tragédii statečná maminka. 

Michaela má s Oleksandrem šest dětí. Třináctiletou Natálku, desetiletou Sašu, osmiletého Andreje, šestiletou Aničku, čtyřletou Marušku a tříletého Maxima. „Byli jsme šťastná rodina, až do jednoho osudného dne,“ dodala smutná Michaela.

Oleksandr byl hlavou rodiny, vydělával peníze a živil ji. Bez něj jsou teď pro všechny tyto chvíle velmi těžké. Maminka proto prosí o pomoc veřejnost, která může rodinu podpořit prostřednictvím sbírky. „Peníze z této sbírky budou použity za účelem životních potřeb a zajištění dětí – stravování, ošacení, lékařské výdaje, nákupy školních pomůcek, zájmové kroužky, výdaje spojené s bydlením,“ popsala vše, co rodina potřebuje.

Jeden ze synů trpí mentální retardací, potřebuje proto speciální péči. Stejně tak i speciální pomůcky, na které by rodina peníze ze sbírky také použila. Míšu a její děti můžete podpořit zde. 

jajas ( 28. října 2021 13:08 )

Taky mne to napadlo, když na to koukám. Měli by se sebou něco dělat, nebo skončí jako "tatínek". A těch děcek raději méně, hlavně pokud vydělává pouze "tatínek". Ten skončil pravděpodobně na špatnou životosprávu....

kdoasi ( 28. října 2021 12:23 )

Nač si platit životko, když se dobráci složí

kralovna-vsech-mori ( 28. října 2021 11:23 )

Já bych skočila do Dněpru.

kralovna-vsech-mori ( 28. října 2021 11:22 )

Musím s Vámi souhlasit. Pravda je proti pravidlům. Článek je divný. Docela by mě zajímalo co to je vlastně za týpky a od kud jsou. Myslím si, že sociálka je k nim štědrá. A bude, na každého sviště dostane královské sirotčí. Tak ať ho použije na to co má. 7200 Kč na jedno děcko není málo.

Saschajede ( 28. října 2021 10:18 )

Můžou do soutěže, "Tlustá celá rodina". Na Barrandově by to mělo úspěch.
Mít tolik děti je neekologické.

Zobrazit celou diskusi
Další videa