Pondělí 29. listopadu 2021
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Oblačno, sněžení 1°C

Učitelce odstranili nádor na mozku: Den poté už četla žákům z jejich oblíbené knížky

Autor: rc - 
24. října 2021
19:19

Učitelka K. D. Meucciová z americké Pensylvánie miluje natolik svou práci, že ji od jejích žáků nemohly odtrhnout ani vážné zdravotní potíže. V říjnu podstoupila těžkou operaci, při níž jí byl odstraněn nádor na mozku. Nicméně hned druhý den se devětatřicetiletá žena prostřednictvím Facebooku spojila se svými žáky a četla jim z jejich oblíbené knihy.

Těžkým obdobím si prošla K. D. Meucciová. Devětařicetiletá žena, která svůj život zasvětila práci s dětmi, musela v nemocnici podstoupit náročnou operaci. Lékaři učitelce našli nádor na mozku. Její nadějí byla právě operace, kterou Meucciová podstoupila 13. října. Zákrok dopadl dobře a lékaři podle informací britského deníku Daily Mail předpokládají, že se jim podařilo odstranit celý nádor a Meucciová co nevidět bude opět před tabulí.

Jenže usměvavé učitelce, která svoji práci bere jako životní poslání a žáci ji milují, se nechtělo čekat na to, až nabere dostatek sil a bude z nemocnice propuštěna. Proto se hned druhý den po operaci, když se ještě zotavovala na jednotce intenzivní péče, spojila se svými žáky přes Facebook Live a začala jim číst z jejich oblíbené dětské knížky. „Samozřejmě jsem si sbalila knížku,“ uklidnila své nedočkavé žáky s tím, že předem věděla, že bude v nemocnici ještě ve čtvrtek, což je den, kdy si společně čtou z knihy Lisy Graffové.

Příběh vypráví o postavičce, která bydlí v semaforu a říká lidem, kdy mohou bezpečně přejít silnici. „Hlavně jsem vás chtěla vidět, chtěla jsem, abyste vy viděli, že jsem pořádku. Vypadám trochu zvláštně, ale chtěla jsem, abyste to viděli a věděli, že jsem v pořádku,“ ubezpečovala své žáky. „Chci, abyste věděli, že vás miluju a chybíte mi a vím, že zítra budete mít skvělý den,“ dodala obětavá učitelka.  

VIDEO: Profesor Smetana: Lze se vyhnout nádorovému onemocnění?   

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa