Úterý 27. července 2021
Svátek slaví Věroslav, zítra Viktor
Oblačno, bouřka 27°C

1500 naháčů se vrhlo do ledové vody. Jediné povolené oblečení byla plavecká čapka

Autor: rix - 
24. června 2021
10:06

Stovky naháčů se vrhly do studených vod moře v Austrálii! Nadšenci do nudismu a plavání se tam sjeli, aby oslavili slunovrat. I přes koronavirová opatření se otužilců sešlo na 1500. Neodradila je ani pořádně nepříjemná zima. 

Teplota vzduchu na Long Beach v australském Hobartu se pohybovala okolo nízkých třech stupňů Celsia. A teplota vody? Otužilci museli skousnout třináctistupňovou klendru. I tak se ale hordy odvážných plavců pustily do svlékání a vklouzly do moře. Jediné povolené oblečení byla koupací čepice, uvedl The Sun

Jen co začala registrace k oslavě, za půl hodiny již bylo přihlášeno tisíc pět set otužilců. To byl také stanovený strop kvůli protiepidemickým restrikcím. „Jakmile jsem se dověděla, že se to bude konat, neváhala jsem a zaregistrovala se,“ svěřila se Portia Prednyová ze Sydney. 

Ledová voda

Jednatřicetiletý Brady z Brisbane naopak popsal pocity z mrazivé vody. „Do té vody běžíte jako o závod, takže když tam vklouznete, nejprve necítit nic, ale pak to přijde. Jenže to už je pozdě,“ vysvětlil a dodal, že ho hned začala studená voda pěkně bodat do kůže. 

Video Stovky naháčů se vrhly do ledové vody. - Twitter: Dark Mofo Festival

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa