Pondělí 27. května 2024
Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém
Oblačno, bouřka 23°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Místo kapiček si do oka nakapala lepidlo na nehty: Před ztrátou zraku ji zachránil neuvěřitelný detail

Autor: ran - 
1. května 2021
21:24

Oko jí zachránila kontaktní čočka, když si uprostřed noci do jednoho oka místo kapek omylem vpravila lepidlo na nehty. Většina chemikálie naštěstí uvízla právě na kontaktní čočce. Nemít ji, přišla o zrak, říká oftalmolog, který oko ženě zmatkářce rozlepoval na pohotovosti.        

Yacedrah Williamsová z amerického Michiganu udělala ve čtvrtek v rozespalosti něco, čeho mohla litovat do konce života. Měla ale nakonec o mnoho víc štěstí než rozumu. 

Uprostřed noci ji vzbudil pocit suchých očí, sáhla proto do kabelky, kde nosí oční kapky. Nosí v ní ovšem i lepidlo na nehty, naneštěstí tvarově v téměř identické lahvičce. 

Ve tmě nerozeznala, která nádobka je která, a tak si do oka místo úlevných kapiček vpravila lepidlo. „Vypravila jsem ze sebe jenom dop*dele,“ popsala okamžik zděšení Yacedrah televizi WXYZ. „Nemohla jsem vůbec otevřít oko!“ 

Po šoku přišla úleva

Běžela prý okamžitě pod vodovod a snažila se studenou vodou lepidlo vymýt, což se jí ale nepodařilo, oční víčka držela pevně, no jako přilepená. Yacedrah proto vyděšeně vzbudila manžela Derricka, který nelenil a odvezl ženu do nemocnice. 

Na pohotovosti jí nakonec pomohli. „Říkali celou dobu, že pravděpodobně přijdu o řasy, protože za ně museli tahat, aby víčko odtrhli,“ povyprávěla do kamery Yacedrah. O řasy přišla, ale zrak jí naštěstí zůstal. Většina lepidla se totiž zachytila na kontaktní čočce.

Pochvala nakonec

Oční lékař pacientku nakonec i pochválil, že se snažila oko hned vymýt. „Když se vám dostane něco podobného do očí, dejte je okamžitě pod vodovod nebo lahev s vodou a prolévejte je co největším proudem,“ poradil všem vedoucí zdejšího očního oddělení George Williams.

„A mějte přitom zasažené oko - pokud možno - otevřené,“ doplnil důležitou informaci. „Sice kolem sebe naděláte, ale můžete si zachránit zrak,“ dodal.

Lepidlo do oka i do vlasů 

Není to dávno, co si jiná Američanka, Tessica Brownová, aplikovala na vlasy místo tužidla superpevné průmyslové lepidlo. Nakonec jí ho z hlavy dostali, ale stálo to v přepočtu 250 tisíc korun. Platbu za proceduru ženě nakonec odpustili. 

krapotkin ( 2. května 2021 11:58 )

Ale to že jde o lepidlo je tam napsáno, jde o to, jestli tahle BLM umí číst.

Tara-Tara ( 2. května 2021 10:16 )

asi to nebylo velkým písmem napsáno, že to do oka nepat­ří..­..př­itrou­blí amíci...ted se možná ještě bude soudit s výrobcem

montyjack123 ( 1. května 2021 22:50 )

Asi jinej kmen.

Zobrazit celou diskusi