Čtvrtek 30. března 2023
Svátek slaví Arnošt, zítra Kvido
Zataženo, déšť 13°C

Holčička (11) přišla v dětství o nohu: Stala se ale fantastickou roztleskávačkou a chce na paralympiádu

Autor: jel - 
23. května 2021
19:03

Jedenáctiletá Mikenzie Adamsová z Yerma v Kalifornii se narodila se vzácným onemocněním. Kvůli němu přišla už jako úplně malá o nohu. Naučila se žít s protézou a stala se fantastickou roztleskávačkou. I přes svůj hendikep dokáže dělat perfektní hvězdy a salta, jejím cílem je zúčastnit se paralympiády v roce 2028.

Dívčino onemocnění vedlo k tomu, že jí částečně chyběla holení kost. Lékaři jí proto amputovali nohu, už když jí byl pouhý jeden rok. O čtyři měsíce později dostala protetickou končetinu. „Zpočátku jsem nechápala, jak úžasná atletka je,“ řekla Daily Mailu dívčina babička, Mary Adams-Siossová (62). „Ale už ve čtyřech letech dokázala udělat hvězdu. Stala se z ní skvělá tanečnice,“ dodala. 

Dívenka nyní vystupuje se dvěma týmy roztleskávaček a je opravdu dobrá. Dokonce si zahrála společně se slavnými sportovci, basketbalistou LeBronem Jamesem a tenistkou Serenou Williamsovou, v reklamě firmy Nike. 

Přesto, že je pro ni kvůli pandemii nyní sportování mnohem těžší, dokázala zvítězit i v několika virtuálních soutěžích. Jak ale sama přiznala, nebaví ji to tolik, jako běžný cheerleading. „Virtuální soutěže byly jiné, ale zvládla je celkem dobře,“ řekla k tomu babička.

Se svým týmem musí trénovat pouze přes Zoom a cvičí také sama v posilovně. V září se zúčastní světového šampionátu v cheerleadingu, který se bude konat v Orlandu a poté se bude připravovat na to, aby dosáhla svého největšího cíle. Ze všeho nejvíc si totiž přeje, aby mohla zastupovat USA na paralympiádě, která se bude konat v roce 2028.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa