Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Česká bloggerka má problém. Internet pobouřila chlubením se, co vše během covidu procestovala

Autor: DH - 
8. ledna 2021
12:19

Česko-německá bloggerka a influencerka Barbora Ondráčková rozpoutala doslova lavinu kritiky poté, co na svých sociálních sítích sdílela video ze všech zemí, které během „covidového“ roku 2020 navštívila. Lidem přitom vadí, že na většině z nich nemá roušku ani jiné ochranné prostředky.  

Ondráčková sdílela video na začátku tohoto roku jako ohlédnutí za, pro mnohé, nejhorším rokem jejich životů. Bloggerka, která se zabývá především cestováním, měla ovšem rok možná nejlepší. Navštívila totiž minimálně devět luxusních lokalit a těch nejlepších hotelů v Paříži, Kodani, Budapešti, ale také Itálii, Dubaj nebo Maledivy.

Bohužel pro česko-německou influencerku znamenalo video velký problém. Na instagramu, kde ji sleduje 536 tisíc uživatelů, se na ni strhla vlna kritiky. Lidem vadí to, že ve velkých metropolích jako Paříž nebo Budapešť, která tvrdě zasáhl koronavirus, sedí v restauraci se šampaňským v ruce a nemá přitom roušku ani jiné ochranné prostředky. Stejně tak si počínala při různých koncertech, na letištích nebo luxusních lázních.

„To nejlepší z roku 2020. I když to byl pro nás všechny těžký rok, jsem šťastná, že jsem si vytvořila tolik vzpomínek a navštívila 10 zemí,“ uvedla pod videem, které pro někoho mohlo být velmi šokující. A že se nejedná o malé množství lidí, potvrzuje i fakt, že se článek o Ondráčkové objevil i na světově proslulém bulvárním serveru DailyMail.

„To je tak urážlivé pro všechny zdravotní sestry a lékaře a všechny ty, kteří se snaží tuto krizi a pandemii přežít a porazit. Ale ne, v pořádku, jen pokračujte v tanci,“ uvedla pod jedním z videí, kde Češka tancuje v nočním klubu, jedna z uživatelek. „Nemám vůči vám zášť. Chybí vám ale respekt a lidská slušnost,“ napsal další.

Server DailyMail si pak mimo jiné všímá toho, že Ondráčková je Češka, která žije v Praze. Česká republika má přitom v boji s koronavirem jedny z nejhorších výsledků na celém světě. Ondráčková se ovšem nechala slyšet, že cestovala, protože ji živí práce influencerky.

„Mám jen sedět doma, aniž bych mohla platit účty?“ ohradila se proti kritice bloggerka s tím, že všechna místa, kde byla, a akce, při kterých byla natočena, byly v té době povolené a nemuselo se na nich používat ochranných prostředků. A i přes velkou kritiku se pak našli tací, kteří si pro Češku našli hezká slova chvály.

„Je směšné, kolik z vás na ni nadává, že cestovala za prací. Jsem si ale jistý, že kdyby dělala něco jiného, pracuje z domova,“ uvedl jeden uživatel a další se přidali. „Děkuji, že jsi nestopla svůj život. Důležité je žít, ne jen přežívat,“ dodala další žena na instagramu.