Neděle 24. leden 2021
Svátek slaví Milena, zítra Miloš
Oblačno, sněžení 2°C

Intersexuálka se narodila s varlaty, které jí v dětství odstranili: Měli mi je nechat, zlobí se

Autor: shp - 
25. listopadu 2020
12:41

Courtney Skaggsová (29) z kalifornského San Diega se identifikuje jako intesexuální lesbička. Líbí se jí dívky a narodila se s mužskými i ženskými pohlavními orgány – s vaginou i varlaty. Když jí bylo 6 týdnů, rozhodli se rodiče po konzultaci s lékaři pro odstranění varlat, aby měla co nejnormálnější život. Courtney z toho má však dodnes trauma a zlobí se, že o stavu jejího těla bylo rozhodnuto bez jejího svolení.

Courtney Skaggsová se domnívá, že byla okradena o svou vlastní identitu při invazivní operaci, která jí naprosto změnila život. K té došlo poté, co lékaři zjistili, že se narodila s vaginou, včetně klitorisu i s varlaty. Po testech se dozvěděli, že má v těle také mužské chromozomy. Courtney po zákroku vyrůstala jako dívka, ať se jí to líbilo, nebo ne. Na duši si z toho nese dodnes šrámy.

Z operace má dodnes trauma

„Když někdo učiní rozhodnutí o změně vašeho těla, svleče z vás to, kým opravdu jste. To vede k mentálnímu traumatu u mnoha lidí. Nevím, kde by byla moje pohlavní identita, kdybych neprodělala tu operaci. Byla jsem okradena o to, kdo opravdu jsem do morku kostí. Cítila jsem se jako, že mám skrývat, čím opravdu jsem. Byla jsem nucena přijmout sebe pod definicí ženy,“ řekla podle webu Metro.

Tělo Courtney nedokázalo produkovat vyrovnanou hladinu ženských ani mužských hormonů. Menopausou proto prošla ještě předtím, než u normálních dívek započne menstruace. Tu Courtney nikdy neměla a říká, že u ní puberta probíhala jinak než u jejích kamarádek. Za interesexuály se označují lidé, kteří mají rysy obou pohlaví. Takový jedinec může např. vypadat jako žena, mít ňadra, ale i penis.

Lidí se znaky intersexuality je asi jako zrzků

Rysy intersexuality nese asi 1,7 % lidí. Nejde ale vyloženě o intersexuály. Laicky řečeno jde o muže, co vypadají jako žena a naopak. Takových lidí je přibližně stejně, jako je na světě zrzků a zrzek. Courtney nyní bojuje za osvětu, práva intersexuálů a hlavně za zákaz operací takto narozených miminek. „Spousta lidí ani neví, že existujeme,“ říká intersexuálka, která se považuje za lesbičku.

„Většinu svého života jsem byla utlačována traumatem a bolestí, protože jsem neznala nikoho, jako jsem já. Snažila jsem se skrýt, kdo opravdu jsem. Když jsem vyrůstala, neměla jsem nikoho, s kým bych se mohla porovnat. Ale v posledních letech jsem pracovala těžce na tom, abych milovala sebe samu. Poté, co jsem se spojila s online komunitou, jsem zjistila, že nejsem sama,“ vysvětlila Courtney.

Chceme žít tak, jak jsme se narodili

Máme právo být autonomní. Pohlaví je nebinární a existuje široké spektrum. Lidé, jako jsem já, jsou více uprostřed tohoto spektra než ostatní. Povědomí je velice důležité a já tvrdě pracuji na tom, abych vše zlepšila pro budoucí generace individuálních intersexuálů. Tolik záleží na výuce. Klíčovou věcí je ukončení intersexuálních operací. Lidé jako jsem já, chtějí žít tak, jak se narodili,“ uzavřela intersexuálka.

Gynekologické vyšetření je noční můra mnohých žen. Jak probíhá?

Další videa
Články odjinud