Středa 25. listopad 2020
Svátek slaví Kateřina, zítra Artur
Oblačno 3°C

Americký sen i noční můra Arnolda Schwarzeneggera: Hvězdný úspěch, obtěžování, nevěra a nemanželský syn

18. listopadu 2020
12:30

Před 17 lety - tedy 17. listopadu 2003 - na post guvernéra Kalifornie usedl hollywoodský herec Arnold Schwarzenegger. Kdo by čekal, že se cizinec, rodilý Rakušan, dokáže v politice probojovat na tak vysoké místo? Schwarzenegger za to může poděkovat svému sebevědomí a houževnatosti, které ho dostaly ze zapadlé rakouské vesnice Thal až na vrchol. A nesvrhly ho z něj ani aféry spojené s obtěžováním žen nebo nemanželské dítě se služebnou, které mu zničily, na první pohled ideální, manželství. Více sledujte v novém díle pořadu Životy slavných internetové televize Mall.tv.

Už jako pubertální kluk se Arnold Schwarzenegger zamiloval do posilování a do Ameriky. Usmyslel si, že se do toho krásného a dokonalého světa dostane, a to díky kulturistice. Od 14 let začal zvedat činky a po několika letech, když dosáhl věku 21 let, vyhrál soutěž Mr. Universe, která mu opravdu otevřela dveře k jeho americkému snu. Ten byl však dlážděný velkou dřinou. Začátky byly těžké a Arnold, který chtěl uspět u filmu, byl všem spíš pro smích. Zejména kvůli srandovnímu přízvuku a divně tvarovanému tělu. Nakonec ale díky své povaze dostál svým cílům. Zahrál si ve filmu Barbar Conan, Terminátor, Total recall a v dalších a stala se z něj hvězda a idol, který ovlivnil mnoho chlapců a mužů té doby.

Kolem Arnolda se ale netočili jen muži, kteří chtěli rady, jak dosáhnout stejného úspěchu. Ale také ženy, jejichž přítomnosti se herec zřejmě příliš nebránil. Když totiž po letech úspěšné kariéry zkusil uspět na poli politickém a bojoval o post guvernéra Kalifornie, na povrch vylezlo několik kauz ohledně obtěžování žen. Navíc se musel vypořádat s krachem manželství s novinářkou Mariou Shriverovou, kterou podváděl se služebnou Baenou, která u nich doma pracovala přes 20 let, a dokonce měla s hercem syna. Toho čekala zároveň s Mariou, která byla zrovna s Arnoldem po čtvrté těhotná.

Nic z toho však Schwarzeneggerovu politickou kariéru nijak zásadně neohrozilo a on 17. listopadu 2003 usedl na guvernérské křeslo po svém předchůdci Grayi Davisovi. Svůj mandát však ukončil v roce 2011 téměř stejně neoblíbený jako Davis. Vrátil se k natáčení filmů, ale jeho politické ambice zcela nevyhasly. Jeho myšlenky se upnuly na místo nejvyšší - na Bílý dům. Uvidíme tedy, jestli jeho houževnatost a sebevědomí zafungují i v tomto případě.

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa