Pátek 4. prosinec 2020
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno 4°C

Dívka (12) trpí extrémně vzácnou alergii na vodu: Sprchování by ji mohlo zabít!

Autor: rc - 
21. listopadu 2020
18:59

Každá kapka vody je naprostým utrpením pro Danielle McCravenovou z americké Louisiany. Dvanáctiletá školačka trpí extrémně vzácnou alergii, která je označována jako vodní kopřivka. Alergie je natolik vážná, že sprchování by ji mohlo dokonce zabít! Dívka navíc cítí neuvěřitelnou bolest, když pláče nebo se potí.

Jen málokdo by si dokázal představit život bez plavání. Vodní radovánky jsou však zapovězeny pro Danielle McCravenovou pocházející z města Haughton v Lousianě. Dvanáctiletá školačka trpí extrémně vzácnou alergii, která se nazývá akvagenní kopřivka neboli aquagenic urticaria. Alergie je natolik vzácná, že postihuje méně než sto lidí na světě!

To, že není něco v pořádku, si Danielle všimla v jedenácti letech, kdy pokaždé, co vyšla ze sprchy, se jí na těle objevila svědivá vyrážka. Její máma Sari se domnívala, že se nejspíše Danielle sprchuje příliš horkou vodou, ovšem vyrážka se stále objevovala, a tak se rozhodla, že dceru vezme k lékaři.

„Sprchovala se a víc jak rok říkala, že si myslí, že je snad alergická na vodu. Odpověděla jsem jí, že to není možné a že zřejmě se sprchuje příliš horkou vodou. Její chodidla byla celá zarudlá a svědivá a stále se to zhoršovalo, ale myslela jsem, že se škrábe, protože jsem si myslela, že není možné, aby alergie na vodu vůbec existovala,“ uvedla její máma Sari pro britský deník Daily Mail s tím, že jednoho dne vzala svou dceru plavat a posléze, co vylezla z vody, měla po těle kopřivku.

Doktor nevěřil, že je alergická na vodu a testoval ji na jiné alergie. „Zřejmě je to něco, co se vyskytuje až v pubertě, ale je to tak vzácné, že nemají dostatek informací, jak to léčit,“ řekla Sari s tím, že se alergie na vodu nakonec potvrdila a Danielle, která je vášnivá sportovkyně, se musela vzdát své vášně.

„Danielle miluje gymnastiku, ale při pocení trpí a v místě, kde žijeme, je velice vlhko, takže nemůže vycházet ven v létě. Bere silná antihistaminika. Teď doufáme, že se to nezhorší, protože se děsíme toho, co by se mohlo stát," bojí se její máma. Danielle trpí i přitom, když jen pláče. Styk s vodou je pro Danielle tak bolestivý, že se dokonce bojí jen umýt si tvář. „Je to velice stresující, když si potřebuje umýt obličej nebo si dát sprchu, protože nechce, má strach,“ dodala její máma pro britský deník The Sun.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud