Úterý 24. listopad 2020
Svátek slaví Emílie, zítra Kateřina
Oblačno 4°C

Šokované matky varují před hračkami do vany: Uvnitř se skrývá špína a hnus!

Autor: jel - 
22. listopadu 2020
16:52

Roztomilé barevné hračky do vany má snad každé dítě. Některé mámy však před nimi nyní varují. Na facebooku se objevilo několik příspěvků, které ukazují jak vypadá vnitřek hračky. Znechucení rodiče píší, že jim je z hraček skutečně špatně a varují ostatní.

Poté, co si američanka Morgan Rogersová přečetla článek o tom, že dětské gumové hračky do vody jednomu chlapečkovi způsobily infekci, byla opravdu zděšena. Vzala tedy hračky svého malého synka a rozřízla je.

„Nikdy v životě jsem nebyla tak znechucená,“ napsala na sociální síť a připojila odporné fotky rozřezaných hraček. Uvnitř se skrývala špína a černá plíseň! „Asi není třeba říkat, že hračky ihned letěly do koše a nikdy žádné další nekoupím, doufám, že to uděláte stejně,“ nabádá Morgan další rodiče.

Ostražitá máma nebyla jediná, koho vyděsilo, s čím si její dítě hraje. Na Facebooku se už dříve objevilo několik příspěvků, od dalších šokovaných rodičů. „Cítím se zklamaná sama sebou, nenapadlo mě, že se toto může stát, protože jsem hračky vždy umývala,“ svěřila se na sociální síti jiná máma.

„Pro všechny rodiče s malými dětmi. Tyto hračky do koupele jsou známé tím, že se v nich drží spousta plísně, dávejte si na to pozor!“ připojila se další uživatelka.

Už před dvěma lety provedl švýcarský Federální technologický institut a Illinoiská univerzita výzkum, jehož cílem bylo zjistit, jak se drží bakterie právě na povrchu gumových hraček, které jsou v neustálém kontaktu s vodou.

Výsledná analýza ukázala, že 80 procent ze všech zkoumaných hraček obsahovalo potenciálně nebezpečné bakterie včetně pseudonomas aeruginosa, která vyvolává zánět močových cest, zánět středního ucha, hnisání popálenin a je rezistentní vůči antibiotikům. Nechyběla ani legionella, jež může lidi se slabým imunitním systémem dokonce usmrtit.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud