Pondělí 30. listopad 2020
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Oblačno 1°C

Rybáře napadl při lovu harpunou žralok: Po útoku se mu zastavilo srdce

Autor: shp - 
30. října 2020
15:53

V minulosti hrdinně zachránil z moře muže před útokem žraloka a nyní se možná sám stane obětí krvelačné paryby. Rick Bettua (59) z australského Mission Beach byl při podvodním rybolovu harpunou napaden žralokem, který se mu zakousl do stehna. Nyní s vážným zraněním bojuje o život v nemocnici.

Bettua je bývalý mariňák, který se proslavil, když v roce 2017 pomohl z vody zachránit svého otce Glenna Dicksona, kterého napadl žralok. Nyní se sám stal obětí útoku paryby. Napadla ho, když s harpunou lovil ryby poblíž ostrova Hinchinbrook. Kamarád Peter Kocica, který s ním byl pod vodou, mu okamžitě přispěchal na pomoc.

Museli ho oživovat

Následně ho naložil na loď, která ho odvezla na břeh k zdravotníkům. Když si ho převzali, neměl žádný puls a museli ho oživovat. Momentálně se nachází v kritickém, ale přesto stabilizovaném stavu. Peter se později rozmluvil o tom, co se pod vodou při rybolovu stalo. Nikdy na to nezapomene.

Díval jsem se napříč mořem a viděl jsem toho velkého žraloka bělavého. Plul přes korál a do hlubin. „(Rick) se mu snažil bránit, ale chytil ho za stehno a několikrát ho do něj kousl,“ popsal celou událost Kocica Courier Mailu. Šlo o velmi adrenalinový zážitek.

Z nohy mu crčela krev

Chytil jsem ho, krev mu tekla z nohy a on se snažil doplout k lodi vzdálené asi 30 metrů,“ dodal Kocica, který byl i u záchrany Glenna před třemi roky. Dickinson měl tehdy štěstí. Přišel sice o nohu, ale přežil. Všichni se nyní modlí, aby dobře dopadl i Bettua. Je to správný chlap se srdcem na dobrém místě.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud